YouTube Çevrimdışı Video İzleme ve İndirme Özelliği Artık Türkiye’de

Tahmini 2-3 ay kadar önce çevrimdışı video izleme ve indirme niteliğini, genelde orta doğu ülkelerinde yaşanan yavaş internet bağlantısı sorununa çare bulmak için ilk adımda Irak, Lübnan, Tayland, Filistin, Fas, Hindistan, Endonezya, Malezya, Pakistan, Yemen, Mısır, Vietnam ve Sırbistan’da devreye sokmuştu. YouTube, yeni listeye içinde Türkiye‘nin de bulunduğu 109 ülkeyi daha ilave etti. Google bu özelliği hangi ülkelere paylaştığına dair herhangi bir açıklama yapmamıştı. Bu nedenle kullanıcılardan gelen yorumlara göre hangi ülkelere bu desteğin verildiğini araştırarak bu makaleyi kaleme aldık.

youtube cevrimdisi video izleme indirme

Bu özellik tuhaf da olsa ABD, Japonya, İngiltere gibi ülkelerde henüz kullanılamıyor. Gerçi bu özelliğin oluşturulma nedenine bakacak olursak bu ülkelerde çevrimdışı video izleme ve indirme özelliğinin kullanılamıyor olması anlaşılabiliyor.

Youtube, listeye aralarında Türkiye’nin de olduğu 109 ülke daha ekledi. Toplamda 130 ülkeye çevrimdışı video izleme ve indirme özelliğini sunmuş oldu.

Bu özellikle birlikte ciddi anlamda veri tasarrufu sağlanmış olacak. Kullanıcılar Wi-Fi bağlantısıyla herhangi bir yerde seyredecekleri videoları indirip izleyebilecek. Videoları indirmek için yapmanız gereken tek şey videoyu oynatırken hemen altındaki ‘İndir’ butonuna basmak. Söz konusu indirme butonunu hemen göremeyebilirsiniz. Lakin yakın bir zamanda orada olacak. Videoları 144p – 720p gibi çözünürlüklerle indirmenize izin veriliyor.

Free YouTube Download
Free YouTube Download ile YouTube'da İzlediğiniz Videoları Bilgisayarınıza Hızlı İndirin.
YouTube Go (APK)
YouTube Go, Android İçin YouTube Video Hızlı İndirme, Offline Video Seyretme Programı.

YouTube Çevrimdışı Video İzleme ve İndirme Özelliği Artık Türkiye’de İçin Yorum Yap