Yeni Nesil SUV Arabalarını Türk Mühendisler Tasarlayacaklar

AVL İstanbul’da tertiplenen basın toplantısında, yeni dönemde otomotiv sektöründe yaşanacak gelişmeler ve tasarılar masaya yatırıldı. AVL’nin yeni dönemde en sükse yaratacak tasarısı ise otomatik şanzıman algoritması ile otomobillerini Türkiye’de üretecek olması.

Yeni Nesil SUV Araçları Türk Mühendisler Geliştirecek

AVL Araştırma ve Mühendislik Türkiye’nin 2019 tasarılarını basınla paylaşan Serkan İmpram, konuyla alakalı şunları söyledi:

“SUV araçlar, yurdumuzda ve dünyada son derece tanınmış duruma gelen ve ehemmiyetli bir pazar hissesine sahip araç tipleridir. Diğer otomobillerden değişik olarak daha geniş ve yerden irtifası daha fazla olan bu araçlara dünyanın her yerinde artan bir istek söz mevzusu. Yaşanan istek yoğunluğu ve aracın sahip olduğu bu nitelikler SUV araçlarının popülaritesini artırdı ve sektöründe markaların pazar hissesindeki egemenliğini tesirlemeye başladı. Biz de, bu istikamette, SUV araçların mühendislik çalışmalarını uzun süredir Türkiye’de yapıyoruz ve bunların alan sınavlarına yönelik ilk adımı attık.”

Yeni Nesil SUV Araçları Türk Mühendisler Geliştirecek

Bununla beraber AVL Araştırma ve Mühendislik Türkiye’nin yeni dönemde Ford Otosan ile kuracağı Ar-Ge işbirliği, kamyonların da otonomlaşmasını sağlayacak. Bu tasarının de istikbal senenin ilk yarısında sınav sürüşlerine başlayarak yaşama geçmesi bekleniyor.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Yeni Nesil SUV Arabalarını Türk Mühendisler Tasarlayacaklar İçin Yorum Yap