Yapay Zekalı Yeni Oyun Emoji Scavenger Hunt

Google firmasının kısa bir zaman sonra düzenleyeceği Google I/O Geliştiriciler Konferansı‘nın en mühim mevzularından birisi yapay akıl. Yapay akıl kullanımını daha çok kullanılır hale getirmek için Google, Emoji Scavenger Hunt adlı yeni oyununu piyasaya çıkardı. Son derece kolay görünen oyunun arka planında ise yüksek teknoloji bulunuyor.

emoji scanvenger hunt

Oyunda size çeşitli emojiler gösterip, onları gerçek yaşamda bulmanız isteniyor. İnternet tabanlı bir uygulama olmasına karşın mobil aygıtlarda daha efektif çalışıyor. Sizden istenen objeleri pc veya akıllı telefon kamerasına göstererek ilerleyebileceğiniz oyun, fotoğrafı çekilen her objeyle alakalı emojiye benzerlik bakımından skorlama yapıyor. Emoji Scavenger Hunt, kullandığı özel yöntem ile gösterilen objeyi algılayabiliyor.Google firmasının makine öğrenimi mihraklı Tensorflow.js altyapısını kullanan oyun, firmanın yapay akıl mevzusunda yapacağı hamleler için küçük bir adım özelliğini taşıyor. Bu senenin I/O aktifliğinin önemli bir parçası olacak olan yapay zeka, önümüzdeki günlerde sıkça işiteceğimiz bir yenilik olacak. Emoji Scavenger Hunt’ı oyun severlere sunan Google, I/O aktifliğini 8-10 Mayıs tarihlerinde yapacak.

Google firmasının sinir ağları ve yapay akıl mevzusunda ne kadar ilerlediğinin ve ilerleyeceğinin delili özelliğinde olan bir oyun. Bu teknolojilerin daha ciddi programlarda da kullanılabileceğini ispatlıyor.

Emoji Scavenger Hunt
Web Tarayıcınızda Oynayabileceğiniz Emoji Oyunu.

Yapay Zekalı Yeni Oyun Emoji Scavenger Hunt İçin Yorum Yap