Vivaldi

Vivaldi

1.4.589.38
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Win8, Win7, Vista, WinXP,
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 37.68 MB
  • Tarih 4 ay Önce
  • İndirme Sayısı 485

Eski Opera CEO'su tarafından geliştirilen yeni, teknolojik ve hızlı bir internet tarayıcısı.

5/5, Toplam: 1 kişi

Vivaldi, çok uzun süredir web tarayıcısı sektörünü domine eden Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer arasındaki dengeyi bozabilecek güce sahiptir. Yeterince kullanışlı, güvenilir, yeni ve süratli bir web tarayıcısı.Opera browserının kurucusu ve eski CEO’su olan Jon Von Tetzchner ve dev ekibinin birlikte çalışarak geliştirdiği yeni web tarayıcısı henüz geliştirilmeye devam etmesine rağmen, kullanıcılarla buluştu. Böylelikle kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile çok daha süratli bir biçimde geliştirilip stabil halini alması beklenen tarayıcı, bir anda patlama yapabilecek potansiyele sahip.

Kullanıcıların tek bir sekme üzerinden istedikleri her şeye erişebilmelerini sağlamak istedikleri bir tarayıcı geliştirmek için uğraştıklarını dile getiren Jon Von, tasarımında bu sebeple bu planlarına yönelik olduğunu vurguladı. İlk olarak Windows, Mac ve Linux versiyonları yayınlanan yazılımın ilerleyen süreçte mobil versiyonları da geliştiricinin planları içerisinde yer alıyor. Tarayıcı üzerinde soldaki menüde göreceğiniz Vivaldi Mail, şu an için aktif olmamasına rağmen, ilerleyen süreçte aktif olacak. Kendi e-posta servisi ile birlikte gelecek olan Vivaldi web tarayıcının tasarımı da yeterince minimal ve sade olarak tasarlanmış. Belki popüler tarayıcılara göre biraz daha karmaşk görünebilir lakin bu sayede pek çok şey elinmüsaade altında ulaşlabilir oluyor. Vivaldi’nin en çok ilgiçi çeken özelliği ekranın sağ altındaki sayfa filtreleme özelliği oldu. Buradaki seçenekler arasından istediğinizi seçerek web sayfalarının siyah beyaz, 3 boyutlu, bütün resimler yan dönmüş, karşıt renkler vb. değişik biçimlerde görünmesini sağlayabiliyorsunuz.

Standart ayarlarda boş sekme açtığınızda sitelere süratli erişim sağlayabilmeniz için tasarlanan süratli arama yani speed dial sayfası var. Yeterince pratik ve gerçekten istediğiniz biçimde kişiselleştirerek web deneyiminizin kalitesini arttırabiliyorsunuz. Geliştirici ekip yaptığı yönklamalarda Vivaldi’nin en minimal düzeyde eklentiya gereksinim duymasını sağlamak istediklerini belirtti. Eklenti desteği de elbette olacak. Girdiğiniz sitelerin temalarındaki renklere göre renk değiştiren rengarenk sekmeler ile kullanabildiğiniz Vivaldi’yi hemen bedava olarak indirip, katiyen denemeniz gerektiğini düşünüyorum. Yeni tarayıcı üzerinde gördüğünü eksi ve artıları bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

Vivaldi İçin Yorum Yap