Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 İçin Kesenin Ağzını Açtı

Dünyanın en tanınmış üçüncü kripto para birimi olan Ethereum’un kurucularından biri olan Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 ile alakalı geliştirmeleri hızlandırmayı maksatlıyor gibi görünüyor. Twitter üzerinden kimi izahlarda bulunan Buterin, kimi kripto para tasarılarına 2 bin ETH yatırım hakikatleştirdiğini bildirdi.

Buterin’in yatırımda bulunduğu ilk müessese Prysmatic Labs oldu. Prysmatic Labs, Ethereum 2.0 ile alakalı çalışmalarda bulunuyordu. Buterin ayrıca malumat emniyeti mevzusunda mütehassıslaşmış olan Sigma Prime’a da blok zinciri tasarısı için bin ETH yatırım hakikatleştirdi. Buterin’in her iki tasarıya hakikatleştirdiği yatırımın toplam değeri 1.1 milyon TL’yi aşıyor.

Son dönemde kripto para birimlerinin ciddi bir biçimde değer yitirdiği tartışılmaz bir hakikat. Ethereum 2.0, kripto para birimlerinin tekrar değerlenmesi için son derece ehemmiyetli bir tasarı. Ethereum 2.0’ın yaşama geçmesi ile beraber dünyanın en tanınmış üçüncü kripto para birimi olan Ethereum da ciddi biçimde değer kazanacaktır.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 İçin Kesenin Ağzını Açtı İçin Yorum Yap