Türkçe Dil Desteğiyle Google Asistan iOS’ta Yayınlandı

Piyasadaki akıllı yardımcılar arasındaki çekişme her geçen gün daha da artıyor. Daha fazla şahsa hitap edebilmek için dil destekleri üzerinde duran yardımcıların arasında hepimizin en azından birkaç kere duyduğu Google Asistan, Siri, Bixby gibi adlar yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde akıllı yardımcısına Türkçe dil desteğini getiren teknoloji devi Google, bu dil desteğini Android kullanıcılarının kullanımına sunmuştu. Son alınan havadislere nazaran dil desteği iOS işletim düzeni kullanan kullanıcılar için de yayınlandı.

Google Asistan, Türkçe Dil Desteğiyle iOS’ta Yayınlandı

İki yıla yakın bir süredir dil desteğini geliştirmek ve artırmak için çalışan Google’ın Türkçe mevzusunda son derece iyi bir netice verdiğini söylemek gerek. Android işletim düzenli aygıtlarda problemsiz bir biçimde çalışan Türkçe dil desteğinin iOS işletim düzeninde de bir problem çıkartmadığı belirtildi. App Store üzerinden hızlı indirilebilen Türkçe destekli Google Asistan, diğer Google hizmetleriyle irtibatlı olarak çalışıyor.

Siri gibi emir alıp uygulayabilen yardımcı, az evvel söz ettiğimiz gibi Takvim, Haritalar, Fotoğraflar ve benzeri hizmetlere bağlı olarak çalışıyor. Google Asistan ‘ın iOS ortamında ne kadar sevileceği ise şu an için kaygı mevzusu.

Coşkun Bahtiyar AZİZOĞLU Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Türkçe Dil Desteğiyle Google Asistan iOS’ta Yayınlandı İçin Yorum Yap