Türk Halkı, Günün Dört Saatini Sosyal Medyada Geçiriyor

Sosyal medya kullanımı yaşamımızın büyük bir bölümünü ele geçirmiş vaziyette. Son yapılan araştırmalar neticesinde sosyal medya kullanıcılarının günün dört saatini sosyal medyada geçirdiği ortaya kondu. Bu müddet 15-24 yaş grubunda ise beş saate çıkıyor.

Araştırmaya katılan şahısların %91’inin Facebook, %72’sinin Instagram ve %44’ünün ise YouTube hesabı olduğu da saptandı.

Herkesin sosyal medyayı benzer maksatla kullanmadığı da belirtilen araştırmada kullanıcıların sosyal medyayı kullanma maksatları da incelendi. Araştırma neticesinde sosyal medya hesabı sahiplerinin %88’inin fotoğraf paylaşma maksadı varken %79’unun da takip ettiği insanların paylaşımlarını denetim etmek için sosyal medyayı kullandığı ortaya çıktı. Malumat almak için sosyal medya kullananların yüzdesi %66 dolayında.

Türkiye, Günün  Saatini Sosyal Medyada Geçiriyor

Sosyal medyanın insanları yönlendirmesini de inceleyen araştırma, sosyal medya hesabı olanların %25’inin bir fenomeni takip ettiğini de ortaya koydu. Bu takipçilerin %28’i fenomenlerin sponsorluğunu yaptığı mahsulleri satın alırken her üç şahıstan biri de bu fenomenlerin öneri, satın alma davranışları gibi tercihlerinden tesirleniyor.

Türk Halkı, Günün Dört Saatini Sosyal Medyada Geçiriyor İçin Yorum Yap