THY’nin Super Bowl İçin Yaptırdığı Reklam Filminin Kamera Arkası Görüntüleri

Geçtiğimiz aylarda, değme Hollywood filmlerine taş çıkaran bir fragmanla karşımıza çıkan Ridley Scott ‘lı tanıtım filmi, Super Bowl ‘da yayınlanacak. Bilmeyenler için söyleyelim, Amerikan futbol liginin final maçı Super Bowl ‘un bilet fiyatları şu an 5.415 dolardan başlıyor.

Super Bowl, geçtiğimiz senelerden beri dünyanın en büyük firmalarının, korkunç paralar vererek tanıtım yayınlatabildiği bir yarışma. Şirketlerin bu yarışmada otuz saniyelik bir tanıtım yayınlatabilmek için tam beş milyon doları gözden çıkarması gerekiyor.

THY’nin 85. senesinin kutlanması onuruna çekilmiş olan tanıtım filmi, geçtiğimiz aylarda yayınlanmış ve niteliğiyle parmak ısırtmıştı. Havadisimizin en altından seyredebileceğiniz tanıtım filminin uzun sürümünün Super Bowl’da büyük bir patlama yaratması bekleniyor.

3 Şubat’ta Atlanta’da yapılacak olan New England Patriots ile Los Angeles Rams Super Bowl karşılaşmasında yayınlanacak olan tanıtımla alakalı izahlarda bulunan rejisör Ridley Scott, “Dünyanın en büyük havalimanı olacak yeri açıyorlar. Beni tesirleyen şey deryaya açılan rıhtımlar oldu ve tüm camilerin görkemi. İstanbul böyle bir yer, görmedinizse görün. Tanıtıma geri dönmeye karar verdim.15-18 yıldır tanıtım çekmedim. İşin akışını ve süratini seviyorum.” dedi.

Çekilen tanıtımın kreatif yöneticiliğini yapan Fabian Berglund ise, “İstanbul’da çekimdeyiz; çünkü, Türk Hava Yolları 85. senesini tebrik ediyor. Üstelik İstanbul’un yeni havalimanı da açılıyor. Dünyanın her yerinden yolculuk edenler için merkez olacak. Bu yüzden hem Türk Hava Yolları’nı, hem de yeni havalimanını, hem de İstanbul’u bu filmle tebrik ediyoruz. Bu yüzden klasik atmış saniye tanıtımdan fazlası, bir film çekiyoruz.” şeklinde konuştu.

THY’nin Super Bowl İçin Yaptırdığı Reklam Filminin Kamera Arkası

THY’nin Super Bowl İçin Yaptırdığı Reklam Filminin Kamera Arkası Görüntüleri İçin Yorum Yap