TCL’nin CES 2019’da Yeni Bir Telefon ve Yeni Ekran Teknolojileri Tanıtması Bekleniyor

Çinli şirket TCL, CES 2019’da yeni bir Alcatel telefonu tanıtacağını duyurdu. Üreticinin benzer vakitte yeni ekran teknolojilerini de teknoloji hayranlarıyla kavuşturması bekleniyor.

Telefon tam adı açıklanmadı ve TCL’nin ağzını telefonun nitelikleri hakkında bıçak açmıyor. Lakin telefonun ince çerçeveli olacağını söyleyebiliriz. Alcatel bu vakte kadar damla kertikli bir telefon çıkarmadığı için damla kertikli bir telefonla karşılaşma ihtimallerimiz de epeyce yüksek.

TCL, CES 'a Yeniliklerle Gelecek

Yeni telefonun dışında TCL yeni ekran teknolojilerini tanıtacağını da belirtmişti. Şirketin tanıtacağı yeni teknolojilerinden biri de edge-to-edge dot ekranlar olacak.

Ekranlar, TCL’nin şirketi olan ve ürettiği TCL markalı televizyonlarla tanınan China Star Optoelectronics Technology tarafından kurgulanacak ve üretilecek. Samsung Display’in de şirkette paylarının olduğunu söylemekte de fayda var.

TCL’nin izahlarına nazaran yeni bir BlackBerry telefon görmeyeceğiz. Lakin şirket, ileride ABD’den ve dünyanın değişik yerlerinden hissedarlıkların olabileceğini belirtti.

Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

TCL’nin CES 2019’da Yeni Bir Telefon ve Yeni Ekran Teknolojileri Tanıtması Bekleniyor İçin Yorum Yap