Tanzim Satışlar Artık Zincir Marketlerde de Yapılacak

Son dönemde yaşanan fiyat artışı hükümetin de gündeminde yer alıyor. İlk evrede halkın temel gereksinimlerini karşıladığından emin olmayı maksatlayan hükümet, bu maksatla tanzim satış noktaları kurulmasını istemişti. Büyük kentlerde tanzim satış noktaları kurulmuştu.

Migros, CarrefourSA, Şok, A101 ve BİM marketlerin toplamda 16 binden fazla noktada yapacağı satışlarda da tanzim noktalarındaki koşullar geçerli olacak.

Tanzim Satışlar Zincir Marketlerde de Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu noktalar dışında da tanzim koşullarıyla mahsul satışı başlayacağını söyledi. Bakan, yaptığı izahda “Artık tanzim satış noktaları dışında zincir dükkanlara da mal tedarikini ziraat Kredi Kooperatifleri aracıyla yapmaya başlıyoruz. Migros, CarrefourSA, A101, Şok ve BİM’in toplamda 16 bin şubesinde benzer tanzim satış koşullarıyla bu mahsuller satışa sunuluyor olacak.” anlatımlarını kullandı.

Bakan ayrıca zeytin ve zeytinyağı fiyatları mevzusunda da izah yaptı. Zeytinyağında 80 kuruşluk bir prim olduğunu anımsatan Pakdemirli, tane zeytin için de benzer bir çalışma yapabileceklerini söyledi. Sayının 15 ile 25 kuruş arasında olacağını belirten Bakan, o mevzuda henüz çalışmaların devam ettiği izahında bulundu.

Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

Tanzim Satışlar Artık Zincir Marketlerde de Yapılacak İçin Yorum Yap