Sony, Tır Büyüklüğündeki 16K Çözünürlüklü MicroLED Ekranını Duyurdu

4K TV’ler uzun vakittir yaşamımızın bir parçası olsa da bir standart haline geldiklerini söylemek zor. Bununla beraber Samsung, 8K TV’lerini satışa sunmaya hazırlanıyor. Ayrıca LG de kendi 8K TV’lerinin lansmanını hakikatleştirmiş vaziyette. Peki Japon teknoloji devi Sony ne vaziyette? Sony, bugün hakikatleştirdiği lansman ile ekran teknolojileri mevzusundaki bütün rakiplerine sanki gözdağı verdi.

Sony, K Çözünürlüğe Sahip MicroLED Ekranını Tanıttı

Las Vegas’da tertiplenen milli yayımcılar cemiyeti panayırı’nda sahne alan Sony, beş metre irtifaya ve yirmi metre genişliğe sahip yeni 16K MicroLED ekranını tanıttı. Neredeyse bir otobüs boyutunda olan ekran, 16K çözünürlüğündeki ekranı sayesinde 4K çözünürlüğündeki bir ekrana nazaran onaltı kat daha fazla piksel yoğunluğuna sahip. Bu sihirleyici ekranın tam çözünürlüğü 15360×8640 piksel olarak açıklandı.

Samsung, CES 2019’de ortaya çıkardığı The Wall adlı 4K MicroLED ekranı ile bütün katılımcıları tesirlemeyi başarmıştı. Lakin The Wall’ın sadece 4K çözünürlüğe ve 219 inç boyuta sahip olduğunu düşünürsek Sony’nin 16K MicroLED ekranı ile gövde gösterisi hakikatleştirdiğini söyleyebiliriz. Günümüzde 4K muhteva bulmakta bile zorlandığımızı düşünürsek 16K çözünürlüğündeki bu ekranın uzun bir müddet iş dünyası ile hudutlu kalacağını söyleyebiliriz.

Ali VECET Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Sony, Tır Büyüklüğündeki 16K Çözünürlüklü MicroLED Ekranını Duyurdu İçin Yorum Yap