Skype

Skype

7.40.66.151
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

 • Lisans Ücretsiz
 • İşletim Sistemi Win8, Win7, Vista, WinXP,
 • Dil Türkçe
 • Üretici
 • Boyut 1.32 MB
 • Tarih 3 ay Önce
 • İndirme Sayısı 167

Bedava Yazılı, Sesli ve Görüntülü İletişim Kurma İmkanı Veren Güzel Bir Yazılım.

5/5, Toplam: 1 kişi
Ekran paylaşım özelliği Ucuza tüm dünyayla konuşma imkanı HD kalitesinde video konferans özelliği

Skype, web üzerinden dünya üzerindeki herhangi bir kişiyle iletişime geçmenize, görüntülü ve sesli iletişim kurmanıza olanak veren bedava bir iletişim yazılımıdır. Skype, dünya genelinde bilgisayar ve akllı cihaz kullanıcıları tarafından en çok kullanılan bedava görüntülü sohbet ve anlık ileti gönderme uygulamalarının başını çekmektedir. İnternet vasıtasıyla bedava olarak hem yazılı olarak anlık ileti göndermenize, hem sesli olarak konuşmanıza, hem de görüntülü olarak sohbet etmenize olanak veren bir programdır. Bu program ile isterseniz cüzi miktarda ücret karşılığında konut ve cep telefonlarını da arayabilirsiniz.

Skype iletişim kurarken P2P desteği sunmaktadır. Ses ve görüntü kalitesi yüksek, konuşma mazisi, konferans şeklinde çoklu konuşmaları, emniyetli dosya transferi gibi ilerlemiş niteliklere sahip bir programdır. Kullanıcıların gereksinim duyabileceği her türden aracı kullanıcılarına sunmaktadır. Zaman zaman yüksek web trafiği kullanımı ve emniyet açıklarıyla alakalı tenkitler alan Skype, kesinlikle şu an piyasadaki en tesirli anlık ileti gönderme ve görüntülü konuşma uygulamalarından bir tanesidir.

Bu programı PC’nize yükleyip kurduktan sonra, yazılımı ilk defa çalıştırdığınız zaman eğer bir kullanıcı hesabınız yoksa evvellikle kendinize ait bir kullanıcı hesabı meydana getirmeniz gerekiyor. Eğer Microsoft hesabınız varsa bu program üzerinde Microsoft hesabınızla da oturum açabilirsiniz. Mecburi muameleleri yaptıktan sonra dünya üzerinde Skype kullanan bütün kullanıcılar ile bedava olarak iletişime kurabilirsiniz. Sesli görüşmeler, tanıdıklarınızla çoklu konferans görüşmeleri, yüksek kalitede görüntülü konuşma, emniyetli dosya transferi gibi muamelelerin tamamını yapabileceğiniz Skype yardımıyla arkadaşlarınız ve ailenizle mesafeleri ortadan kaldırarak daima iletişim halinde olabilirsiniz.

Skpe ile arkadaş listenizi oluşturabilir, arkadaşlarınızla toplu olarak anlık ileti göndermek için gruplar meydana getirebilir, bilgisayarınız üzerinde değişik insanlara sunum yapmak veya yardımcı olmak için ekran paylaşma niteliğini kullanabilir.Geçmiş niteliği sayesinde henüz evvelki yazışmalarınıza göz gezdirebilir, yollamış olduğunuz iletiler üzerinde tertiplemeler yapabilirsiniz. Değişik ifadeler arasından beğendiklerinizi anlık iletilerinize ekleyebilirsiniz.

Skype’ın kullanıcı arayüzü yeterince uzlaşılır ve kolay kullanımlıdır. Bu sayede her seviyeden bilgisayar ve mobil kullanıcı herhangi bir zorluk çekmeden bu yazılımı rahatlıkla kullanabilir. Bütün klasik anlık ileti gönderme yazılımları üzerinde yer alan kullanıcı profili, hal deklarasyonu, kişi/arkadaş listesi, son konuşmalar gibi nitelikler kullanıcı arayüzünün sol tarafında yer almaktadır. Benzer zamanda Skype klasörü, grup ayarları, arama kutusu ve ücretli arama butonları da yine yazılım ana penceresi üzerinde kullanıcılara sunulmaktadır. Yazılım arayüzünün sağ tarafında da seçmiş olduğunuz muhtevalar görüntülenir. Şahıs listesi üzerinde seçmiş olduğunuz şahıslarla yapmış olduğunuz konuşma pencereleri yer almaktadır.

Süratli bir web bağlantısına sahipseniz Skype üzerinde yapacağınız sesli ve videolu görüşmelerin kalitesini başka bir anlık ileti gönderme yazılımı üzerinde bulamazsınız.VoIP servislerine göre çok henüz süper bir ses ve görüntü kalitesini sizlere sunmasına rağmen, yavaş bir web bağlantısına sahip olmanız halinde seslerde bozulmalar ve geç kalmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun dışında fena bir web bağlantısına sahip olsanız dahi Skype’ın anlık ileti gönderme niteliğinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Yazılım üzerinde yer alan arama kalitesi butonu, o an yaptığınız videolu görüşme veya sesli görüşmeyle alakalı ayrıntılı bilgileri sizlere sunacaktır.

Tesirli ve kolay pratik bir anlık ileti gönderme, sesli görüşme ve görüntülü görüşme yazılımı arıyorsanız, piyasada Skype’tan iyisini bulamazsınız. Microsoft firması tarafından 2011 yılında satın alınan bu yazılım bütün ortamlar üzerinde ilerletilerek yine Microsoft’un popüler anlık ileti gönderme uygulaması Windows Live Messenger veya daha bildiğimiz ismiyle MSN’in yerine geçtiğini görüyoruz.

Skype Özellikleri :
 • Dünyanın neresinde olursanız olun Skype kullanan kullanıcılarla bedava olarak görüşme ve anlık ileti gönderme
 • Video aramalar yaparak görüştüğünüz insanları görebilme
 • 100’den fazla şahısla aynı anda grup konuşması yapabilme
 • 4 kişiye kadar bedava konferans konuşmaları
 • Konut ve cep telefonlarını Skype ile arama
 • Yüksek ses ve görüntü kalitesi
 • Tüm cihazlar üzerinde sorunsuz çalışır, ilave bir ayar gerektirmez
 • Oldukça basit ve kullanışlı
 • Arkadaş listeniz üzerinde kimlerin çevrimiçi, kimlerin çevrimdışı olduğunu görebilme
 • Tüm aramalarınız ve görüşmeleriniz şifrelendiği için güvenlidir
 • Facebook hesabınızla entegrasyon seçeneği mevcut
Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

Skype İçin Yorum Yap