Samsung’dan Yeni Tablet: Galaxy Tab A 10.1 Duyuruldu

Samsung’un Yirmi Şubat tarihinde tertiplemesi beklenen büyük aktifliği evvelinde, bir dizi yeni aygıt duyuruldu. Özellikle da Android işletim düzenli tablet alanında aktivite gösteren Güney Koreli firmanın yeni modeli, Galaxy Tab A 10.1 oldu.

Almanya’da tertiplenen bir aktiflik ile beraber duyurulan yeni Galaxy Tab A 10.1 modelinin ilk dikkat çeken noktası, inceltilmiş ekran çerçeveleri oluyor. Boyutlarda da bir evvelki soylara nazaran iyileştirmeler yapılmış. Net olarak konuşmak gerekirse 245x149x7.5mm ölçüleri ve 460gr ağırlığı olduğunu söylemek muhtemel.

Bunların dışında yeni modelin USB Type-C irtibat portu seçeneğine sahip olduğunu ve üzerinde bulunan çift hoparlör çıkışı ile Dolby Atmos desteği sunduğunu belirtmek gerekiyor.

Kutudan Android 9 Pie ve yeni One UI ile çıkacağının da altını çizmekte yarar var.

Fiyatlandırma mevzusunda ise Wi-Fi sürümü için €210, LTE destekli sürümü için €270 başlangıç etiketlerinin belirlendiği söylenebilir. İlk aşamada kara, gümüş ve altın olmaz üzere üç değişik renk seçeneği satışa sunulacak.

Satışlar ilk olarak 5 Nisan 2019 tarihinde Almanya’da başlıyor olacak. Dereceli olarak diğer devletlerde de kendini gösterecek. Şu an için devletimizdeki satışa çıkış tarihi mevzusunda bir malumat mevcut değil.

Hatırlatmak gerekirse kısa bir müddet evvel de Galaxy Tab S5e modeli gündeme gelmişti. Hem fiyatı hem de teknik nitelikleri ile daha üst düzeyde olan Galaxy Tab S5e; 10.5-inç büyüklüğünde ve 2560×1600 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, Snapdragon 670 mobil muameleci, 64 GB depolama seçeneğinde 4 GB RAM ve 128 GB depolama seçeneğinde 6 GB RAM sunuyordu. Kamera yanında ise 13 MP arka ve 8 MP ön kamera seçenekleri kendini gösteriyordu. Galaxy Tab S5e’nin başlangıç fiyatı ise 400 dolar olarak belirlenmişti.

Anlaşılan o ki Samsung, şu an için tablet sektöründe tabir yerindeyse tekel olarak yoluna devam eden iPad modellerine, yeni soy Android tabletleri ile karşılık vermenin yolunu açıyor.

Samsung’dan Yeni Tablet: Galaxy Tab A 10.1 Duyuruldu İçin Yorum Yap