Samsung Galaxy S10, Şarj Ömrüyle Galaxy S9’un Gerisinde Kaldı

Akıllı telefonlar söz mevzusu olduğunda şarj müddeti ehemmiyetli bir ölçüttür. Samsung’un en yeni amiral gemileri olan Galaxy S10 ailesi, senenin belki de en çok kaygı edilen akıllı telefonları olduklarından, günlük yaşamda nasıl bir şarj hayatı sundukları da son derece ehemmiyetli bir ayrıntı haline geliyor.

PhoneArena, Galaxy S10 ailesinin şarj hayatını ölçmek için Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10e modellerini bir şarj testine soktu. Sınav esnasında adaletli bir netice elde etmek için bütün akıllı telefonlarda kullanılan bir web-script çalıştırıldı ve bütün aygıtların ekranları 200 nit parlak değerine durağanlandı.

Sonuçlara bakıldığında Galaxy S10 ailesinin son birkaç senedeki Samsung amiral gemilerinden çok da değişik bir şarj hayatı sunmadığını görüyoruz. Galaxy S10+, 8 saatlik şarj müddeti ile iyi bir performans gösteriyor. lakin Galaxy Note9, Galaxy S9+ gibi phablet denebilecek amiral gemileri de benzer performans teşhir ediliyordu.

İlginç bir biçimde sınav sonunda Galaxy S10e’nin Galaxy S10’dan daha iyi şarj hayatı sunduğu görülüyor. Bu noktada daha ufak ekran, daha düşük çözünürlük gibi faktörlerin tesirli olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca rakiplerinin batarya teknolojileri mevzusunda çok ciddi ilerlemeler sağladığını düşünürsek Samsung’un artık batarya mevzusunda ‘daha iyi’ noktalara gelmesi gerektiği apaçık.

Berat KÜÇÜKŞENER Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Samsung Galaxy S10, Şarj Ömrüyle Galaxy S9’un Gerisinde Kaldı İçin Yorum Yap