Reeder, Türkiye’de Üreteceği İlk Akıllı Telefonu P 13 Life’ın Üretimine Başladı

Yerli teknoloji şirketleri arasında bulunan ve Samsun’da kurduğu, 180 şahsın istihdam edildiği fabrikasında F1 tuşlu telefonları üreten Reeder, şimdi de akıllı cep telefonu üretimine başladı.

Firmanın yeni mahsulünün ismi P 13 Life olacak. Reeder Samsun Operasyon Merkezi umumi Müdürü Yunus Hakan Binoz, akıllı telefon serisinin üretiminin başladığını izah etti. Telefonun teknik niteliklerinden pek söz etmeyen Binoz, Android 8.1 işletim düzenine sahip olan telefonun yüksek sürate sahip olacağını belirtti. Binoz, “Bu bize büyük sürat ve güvenilirlik kazandırıyor. Çünkü bu, en yeni versiyon.” dedi. Telefon başlangıç aşamasında günde ikiyüzelli, senede yetmiş bin tane üretilecek.

Binoz ayrıca “Bu model, burada ürettiğimiz ilk akıllı telefonumuz. Türkiye’de üretilen ve yerli malı olan mahsulün fiyatı da uygun olacak. Ciddi bir pazar hissesine sahip olacağını düşünüyorum. Çünkü nitelikleri de çok iyi. Geçen sene mayıs ayında açıldı burası. Bir yılı doldurmamış bir müddet içinde böyle bir süratle piyasaya girmek, benim için büyük ehemmiyet arz ediyor. Telefon, BTK tasdiğinin ardından piyasaya çıkacak. Bu da takribi bir aylık bir süre. Bir ay içinde bu mahsulü piyasaya süreceğiz. ” dedi.

Telefonun yüzde atmış yerli olduğu açıklandı. Şirket bu telefonu iç pazarın yanında Romanya, Afrika ve Dubai’de de satışa çıkaracak.

Cihazın ön kamerası 5 Mp, arka kamerası ise 8 MP olacak. 5,7 inç ekran, 1 GB RAM, 16 GB iç belleğe sahip olacak olan telefon 2500 mAh bataryayla beraber geliyor. Reeder P 13 Life, bu nitelikleri baz alacak olursak başlangıç düzey bir telefon olacak gibi duruyor.

Berat KÜÇÜKŞENER Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Reeder, Türkiye’de Üreteceği İlk Akıllı Telefonu P 13 Life’ın Üretimine Başladı İçin Yorum Yap