Oppo Reno’nun %93.1 Ekran/Gövde Oranına Sahip Olacağı Doğrulandı

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, 10 Nisan tarihinde resmi lansmanını hakikatleştireceği Oppo Reno’nun basın görsellerini yayınladı ve aygıt hakkında kimi ayrıntıları pay etti. Paylaşılan malumatlara nazaran Oppo Reno, %93.1 gibi son derece yüksek bir ekran/gövde kıyasına sahip olacak. Aygıtın yan çerçeveleri sadece 1.59mm kalınlığa sahipken, alt çerçeve ise 3.49mm kalınlığa sahip olacak.

Oppo Reno, ekran/gövde kıyası ile Çinli firmanın dizayn noktasında en savlı telefonlarından biri olacak. Geçtiğimiz sene tanıtılan ve Oppo’nun ekran/gövde kıyasında doruğa ulaştığı Oppo Find X, %93.8 ekran gövde kıyasına sahipti. Ayrıca Find X modelinin alt çerçevesi sadece 3.4mm kalınlığa sahipti. Bu yönden baktığımızda Oppo Reno’nun dizayn açısından Oppo Find X’in gerisinde kalmayacağını söyleyebiliriz.

Oppo Reno, iki ayrı sürüm ile satışa sunulacak. Snapdragon 710’lu baz model, ony IMX586 48MP kamera ve VOOC 3.0 süratli şarj gibi niteliklerle gelirken Qualcomm Snapdragon 855’li üst sürüm, 10x hibrit yakınlaştırma niteliğine sahip olacak. aygıtın hafıza kapasitesi, ekranı ve diğer nitelikleri önümüzdeki günlerde katiyet kazanacaktır.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Oppo Reno’nun %93.1 Ekran/Gövde Oranına Sahip Olacağı Doğrulandı İçin Yorum Yap