Mumble

Mumble

1.2.19
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Win8, Win7, Vista, WinXP,
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 15.9 MB
  • Tarih 1 ay Önce
  • İndirme Sayısı 125

Online oyun severlere takım içi iletişim kurmalarını sağlayan bir yazılımdır.

4/5, Toplam: 1 kişi

Online ortamdaki oyunları oynar iken takımınız ile herhangi bir gecikmeye yer olmaksızın sesli olarak iletişim kurmak istiyorsanız bu yazılım tam size göre demektir.Mumble yazılımı bilhassa online ortamda oyunlar oynayan takımlar için bir sesli iletişim yazılımıdır. Zira online oyunlar oynayan takımın iyi iletişim sahibi olması mecburiliği var. Bu konuda hazırlanmış pek çok yazılımın gecikmeli olarak sesli iletileri göndermesi büyük bir problem olmaktadır. İşte tam olarak bu problemin üstesinden gelebilmek için hazırlanmış olan Mumble, direkt olarak oyuncular için hazırlanmış ve bu sebeple çok düşük bir gecikme değeri sunuyor. Mumble ayrıca yüksek kalitede ses iletimine olanak tanıyor.

Hem kurulumu hem de kullanması yeterince kolay olan Mumble programı, direkt olarak size bir kurulum sihirbazı sunuyor. Böylece ses iletim aygıtlarınıza ait bütün ayrıntıları bu sihirbaz sayesinde ayarlayabiliyorsunuz. İşlemleri tamamladıktan sonra var olan pek çok sunucudan bir tanesine bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra herhangi bir kanala girebilir ya da kendi takımınıza hususi bir kanal yaratabilirsiniz. Ayrıca kimi ayrıntılı ayarlar yardımı ile yazılımı şahsileştirme olanağınız da var. Örnek verecek olursak, bir buton belirleyerek konuşmalarınızın yalnız bu buton basılıyken karşı tarafa iletilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda oyun içerisindeki oyuncunuzun çevresindeki diğer oyuncular size göre hangi mevkide bulunuyorsa yazılım da o karakterin konuşmalarını size o yönden ulaştırabiliyor. Böylelikle sağınızda veya solunuzda kimler olduğunu bakmadan bile yalnız seslerini dinleyerek anlayabiliyorsunuz.

2004 yılında kurulan ve firma merkezi Ohio olan  LSG Light Speed firması tarafından hazırlanan Mumble sesli iletişim yazılımı ayrıca güçlü sunuculara sahiptir. Yazılımın ücretli hizmetleri de mevcuttur.

Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

Mumble İçin Yorum Yap