Microsoft, Windows Kullanıcılarının IE ’den Vazgeçmelerini Bekliyor

Microsoft, kullanıcılarına daha aktüel uygulamalarını kullandırmak için değişik metotları denese de IE hala Windows 10’da kullanılabilir durumda. Lakin Microsoft Edge ‘in çıkışıyla beraber Microsoft, kullanıcılarını Microsoft Edge kullanmaları için zorluyor. Ahenklilik mevzusunda maniler meydana getiren Internet Explorer ise şu an için sürekliliğini sürdürüyor.

Microsoft, IE ‘ın müesseseler için değerli bir araç olduğunu kabul etse de vakitle Internet Explorer ‘ın fazlasıyla aktüellemeye gereksinim duyacağını ve kullanıcıların daha çağdaş tarayıcıları tercih etmelerinin mecburi olduğunu belirtti.

Windows, Kullanıcılarını Microsoft Edge'e Teşvik Ediyor

Microsoft’un mühendisi Chris Jackson, konuyla alakalı yaptığı izahda “Göründüğü üzere Internet Explorer bir ahenklilik çaresi. Yeni web standartlarını destekleyecek aktüellemeleri IE ‘e getirmiyoruz. Çoğu site hâlâ problemsiz biçimde çalışsa bile geliştiriciler artık yenilikleri Internet Explorer üzerinde sınav etmiyor. Yeni ve çağdaş tarayıcıları tercih ediyorlar” anlatımlarını kullandı.

Görünüşe nazaran Microsoft, kullanıcıların Chromium tabanlı tarayıcıyı kullanması için elinden geleni yapıyor. Şirketin yaptığı izaha nazaran yakın tarihte bir önizleme versiyonu çıkartılması tasarlanıyor.

Microsoft, Windows Kullanıcılarının IE ’den Vazgeçmelerini Bekliyor İçin Yorum Yap