Microsoft, E3 2019’da Yeni Bir Konsol Tanıtmaya Hazırlanıyor

Sony’nin oyun sanayisinin en büyük panayırını bu sene atlaması, Microsoft için bir taşla iki kuş vurma fırsatını doğurdu. Microsoft’tan son gelen izaha göre, 2020’nin son baharında piyasaya sürülmesi tasarlanan yeni soy bir Xbox hakkında, önümüzdeki E3 panayırında tasarılarından söz edecek.

Microsoft’un raporuna nazaran mahsul ismini veya fiyatını öğrenemeyeceğiz gibi görünüyor. Lakin firmanın önümüzdeki sene iki yeni mahsul piyasaya süreceği malumatı doğrulanmış oldu. Microsoft, tüm çalışmalarında olduğu gibi bu tasarılarda da yavaş ve ölçülü ilerliyor.

Geçtiğimiz senenin E3 panayırında Microsoft, Halo serisinin yeni oyunu olan Halo Infinite’i duyurmuştu ve oyuncuların Xbox konsollarından oyunları canlı yayın yapabilecekleri bir mekanizma üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Microsoft benzer vakitte yeni soy konsolları için xCloud ismi verilen yeni bir bulut düzeni çıkaracağını duyurmuştu.

Geride bıraktığımız Aralık ayında yayılan rivayetlere nazaran Microsoft’un yeni konsollarının adları sızdırılmıştı. Bunlardan birinin ismi Anaconda, öteki ise Lockheart. Şirket evvelki Xbox One S / One X biçimindeki iyi/daha iyi düzenini gelecek soya da taşımak istiyor. Diğer rivayetlere nazaran ise daha iyi olacak olan Anaconda, oyunları DVD ile kaydedebileceğiniz bir durağan diske sahip olacak, iyi olan Lockheart ise daha evvel söz ettiğimiz xCloud düzenini kullanacak.

Şunu da belirtelim, yeni soy için çıkacak olan konsollar, evvelki soy için çıkan tüm oyunlarla ahenkli olacak. Yeni soy konsollarını Halo Infinite ile beraber benzer anda çıkartmayı tasarlayan Microsoft, oyuncuların büyük beğenisini toplayacak gibi görünüyor.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Microsoft, E3 2019’da Yeni Bir Konsol Tanıtmaya Hazırlanıyor İçin Yorum Yap