Java Runtime Environment

Java Runtime Environment

Version 8 Update 144
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 54.00 MB
  • Tarih 2 sene Önce
  • İndirme Sayısı 186

Java Runtime Environment Kullanarak Java Programlarını PC'nizde Çalıştırabilirsiniz.

4/5, Toplam: 1 kişi

Java Runtime Environment veya kısa ismiyle JRE veya JAVA ilk olarak Sun Microsystems firmasınca 1995 senesinde geliştirilen bir yazılımlama dili ve program platformudur. Bu program geliştirilmesinin ardından o kadar çok uygulama ve programda kullanılmıştır ki günümüzde bile milyonlarca yazılım ve uygulama çalışmak için Java Runtime Environment’e gereksinim duymaktadır. Her gün bu programların arasına yenileri eklenmektedir. Java hızlı indirmek büsbütün bedelsizdir.

Bu yazılım ile web daha zevkli ve kullanışlı duruma getiren uygulamalar yaratmak için kullanılan bir teknolojidir. JRE kullanarak değişik platformlarda çalışabilecek yazılımlar yaratabilmenizin yanında oyunlar oynayabilir, fotoğraflar yükleyebilir, çevrimiçi muhabbet edebilir, sanal turlar yapabilir, çevrimiçi eğitimlere katılabilir, çevrimiçi bankacılık muameleleri gerçekleştirebilir, tesirli haritaları kullanabilir ve daha birçok değişik işlemi yapabilirsiniz. Bu sebeple birçok anlık ileti gönderme programı, tarayıcı oyunu, tarayıcı dışı çalışan oyun, web hizmeti JRE ‘ye gereksinim duyar.

JRE ‘nin program geliştiricileri açısından avantajlı tarafı bu yazılımlama dilini kullanarak bir platformda program geliştirmeye ve bu programı diğer platformları kullanan kullanıcılara sunmaya olanak vermesidir. Bu sayede yazılımcılar Windows üzerinde geliştirdikleri bir program veya servisi Mac veya Linux gibi platformalara da emeksiz bir biçimde sunabiliyor. Benzer biçimde Mac veya Linux üzerinde geliştirilen bir uygulamayı Windows kullanıcılarına da ikinci bir muamele veya kodlama gerektirmeden sunulabiliyor.

Java Runtime Environment o kadar çok kullanılıyor ki günümüzde çabucak her teknolojik aygıtta kullanılmaktadır. Bilgisayarların yanında akıllı telefonlar ve tabletler, Blu-Ray oynatıcılar, yazıcılar, navigasyon araçları, internet kameraları, medikal ekipmanlar ve daha birçok aygıt Java Runtime Environment’i kullanıyor.Bu yaygın kullanım sebebiyle Java Runtime Environment bilgisayarınızda katiyen yüklü olması gereken bir yazılımdır.

Ali VECET Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Java Runtime Environment İçin Yorum Yap