Instagram’da Yeni Özellik Hikayelerinizi Sadece Yakın Arkadaşlarınızla Paylaşabileceksiniz

Dünyanın en büyük görsel içerik paylaşım ortamı olan Instagram, öyküler özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Facebook’un sahibi olduğu ortamın yeni özelliği sayesinde artık öykülerini sadece yakın dostlarınızla pay edebileceksiniz. Peki yakın dostlarınızın kimler olduğunu kim belirleyecek. Tabi ki siz.

Bugünden itibaren hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulacak özellikle beraber ilk olarak profil sahifenizi açmanız, sağ üstte bulunan seçenekler ikonuna dokunmanız ve ‘Yakın Dostlar Listesi’ seçeneğini açmanız gerekiyor. Burada iki ayrı sekme ilk rastlaşacaksınız. İlk sekme Instagram dostlarınızı, ikinci liste ise yakın dostlarınızı gösteriyor.

Instagram dostlarınız arasından yakın dostlarınızı belirledikten sonra bir öykü paylaşacağınız vakit aşağıda bulunan ‘hikayende paylaş’ seçeneği yerine ‘yakın dostlarla paylaş’ seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Böylece pay ettiğiniz öykü sadece yakın dostlarınızca görüntülenebilecek.

Daha da önemlisi yakın dost listenizde bulunan kullanıcılar, yakın dostlarınıza bir öykü pay ettiğiniz vakit profil fotoğrafınızın etrafında standart pembe halka yerine yeşil halka görecekler. Ayrıca yakın dostlarla paylaşılan öyküler görüntülenirken öykü içinde bir yeşil tik bulunacak.

Coşkun Bahtiyar AZİZOĞLU Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Instagram’da Yeni Özellik Hikayelerinizi Sadece Yakın Arkadaşlarınızla Paylaşabileceksiniz İçin Yorum Yap