Inkspace

Inkspace

1.0
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 50.00 MB
  • Tarih 6 ay Önce
  • İndirme Sayısı 24

Inkspace, Takribi Onbeş Yıldır Tasarlanan Açık Kaynak Kodlu Resim Tertipleme Yazılımı Olarak 2019'da Son Versiyonuyla Çıkmıştır.

4/5, Toplam: 1 kişi

Inkspace, açık kaynak kodlu bir resim tertipleme yazılımı olarak onbeş yıldır geliştirildikten sonra 2019 senesinde 1.0 versiyonuna ulaşmayı başarmıştır. 

Gelişmiş tertipleme nitelikleri sunan Inkscape, vektör çizge sektöründe ciddi bir rakip ve Illustrator veya CorelDraw gibi daha karmaşık yazılım paketlerine uygulanabilir bir seçenek. Profesyonel çizim araçları karmaşık objeler meydana getirmenize müsaade verirken, süzgeçler kümesi çizge dizaynınızı büsbütün yeni bir seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur.

Kullanım rahatlığı düşünülerek kurgulanan arayüz, bütün seçeneklere süratli erişim sağlayan iyi organize edilmiş ve son derece sezgiseldir. Yazılım, JPEG, PNG, TIFF, EPS ve vektör tabanlı formatlar dahil olmak üzere birden fazla dosya çeşidiyle ahenklidir.

İşaretçiler, degradeler, biçimler, yollar, klonlar, alfa harmanlamaları ve daha fazlası dahil olmak üzere çizge objelerinin çizilmesi ve tertiplenmesi için kuvvetli bir araç seti ile beraber gelir. Lakin benzer vakitte özgür el çizimine müsaade verir. Sadece birkaç tıklamayla objeleri taşıyabilir ve ölçeklendirebilir, obje grupları meydana getirebilir ve birçok unsuru tertipleyebilirsiniz.

Doğrudan XML tertipleme, döküman eşleme, ekran piksel muameleye, düğüm tertipleme, bitmap izleme, sözetmeye değer niteliklerden kimileridir. Tabaka desteği sağlar ve karmaşık yol muamelelerini hakikatleştirmenin yanı sıra yol efektlerini uygulayıp tertiplemenizi sağlar. Ek olarak, uygulama SVG font editörü, glifler ve çok dilli yazım denetimi gibi metin tertipleme araçlarıyla beraber gelir.

Avantajlarından biri, kullanıcıların daha alışılmadık çizgeler meydana getirmesine imkan veren geniş mevcut süzgeçler ve uzantılar yelpazesidir. Renk süzgeçlerinden, harmanlama, çarpıtma ve değişik materyallerden morfoloji süzgeçlerine ve realist olmayan 3B gölgelendiricilere kadar tümü, dizayn imkanlarını genişletmenize ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı olmak için kurgulanmıştır.

Masaüstünüz için kolay bir sembol meydana getirmek veya karmaşık pazarlama gereçleri kurgulamayı tasarlıyor olun, Inkscape gereksiniminiz olan bütün araçları içerir. Kimi ünlü rakiplerine benzer kabiliyetler sunuyor ve bu da onu her çizge dizayncı için süper bir araç haline getiriyor.

Inkspace İçin Yorum Yap