Hyundai i10’un Yeni Modelinin İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

İlk olarak 2007 senesinde hatchback modeliyle piyasaya sürülen i10, 2013 senesinde yenilenmiş ve ikinci soyuna kavuşmuştu. 2016 senesinde kimi küçük değişiklikler yapılan ve makyajlanan i10, üçüncü soyuyla karşımızda.

Yeni Hyundai i’un İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Aracın, İsveç’te bir otoparkta fotoğrafları çekildi. Fotoğraflarda ilk dikkat çeken şey ise aracın üzerindeki ağır kamuflaj. Rivayetler, aracın aks mesafesinin bir evvelki soydan daha uzun olacağı yönünde. İkinci soy araçların aks mesafesi 2835 milimetre idi.

Yeni Hyundai i’un İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Aracın far dizaynında çok büyük bir değişiklik yok, Hyundai bu araçta da benzer far dizaynını esirgemiş. Aracın sis ve gündüz farları da mevcut model ile benzer mevkide. Arka farların dizaynında değişikliğe gidilmiş olabileceği konuşulsa da resimlerden pek bir şey belli olmuyor.

Yeni Hyundai i’un İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Aracın sunduğu motor seçeneklerinden bir değişiklik olup olmadığı da şu anda aşikar değil. Hyundai i10, 2. soyda iki değişik motor seçeneğine sahip. Bunlar 1.0 litrelik, 66 beygir gücündeki üç silindirli motor ve 1.2 litrelik, 86 beygir gücündeki dört silindirli motorlar. Yeni soyda ise Picanto’nun 100 beygir güç üretebilen 1.0 litrelik turbo şarjlı üç silindir motorunu ya da ona benzer başka bir motoru görebiliriz.

Yeni Hyundai i’un İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı

Üçüncü soy Hyundai i10, 2019 yılı sonlarında ya da 2020 yılı başlarında piyasaya çıkacak.

Coşkun Bahtiyar AZİZOĞLU Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Hyundai i10’un Yeni Modelinin İlk Görüntüleri Ortaya Çıktı İçin Yorum Yap