Huawei, P30’un DxOmark Skorunu Neden Açıklamadığını Anlattı

Huawei, firmanın en yeni amiral gemileri olan P30 ve P30 Pro modellerini geçtiğimiz ayın sonlarında tanıttı. Dizayn ve donanımları ile 2019’un en kuvvetli amiral gemileri arasında bulunan P30 ve P30 Pro’nun en dikkat çeken niteliği ise kuşkusuz ki kamera kurulumları. Huawei, P30 modelinde 3’lü, P30 Pro modelinde ise 4’lü arka kamera kurulumu sunuyor.

Huawei P30 Pro, DxOmark’tan aldığı 112 ortalama skor ile dünyanın en iyi akıllı telefon kamerasına sahip olduğunu resmileştirmiş vaziyette. Huawei P20 Pro, Huawei Mate 20 Pro ve Samsung Galaxy S10+ ise aldıkları 109 skor ile listenin ikinci esnasında yer alıyor. Peki standart model olan Huawei P30’un DxOmark skoru niçin açıklanmadı?

Huawei P30 ve P30 Pro, birbirleri ile birebir benzer kamera donanımlarına sahip değiller. Bu sebeple iki aygıt arasında bir skor değişik olacağını tahmin etmek zor değil. Huawei CEO’su Yu Chengdong, fazlasıyla kaygı edilmesi sebebiyle bu mevzuda bir izah yapmak zorunda kaldı. Chengdong, P30’un P30 Pro’dan daha zayıf bir kamera donanımına sahip olduğunu kabul ederken, DxOmark skorlarının fazlasıyla benzer olması sebebi ile izah gereği duymadıklarını belirtti.

Berat KÜÇÜKŞENER Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Huawei, P30’un DxOmark Skorunu Neden Açıklamadığını Anlattı İçin Yorum Yap