Haber Okuma Tecrübenizi Arttıracak Microsoft’un Uygulaması: Hummingbird

Eğer sizler de havadis meftunuysanız ve yoğun geçen günlerinizde gündemi telefonlarınızdan takip etmeyi seviyor iseniz, görünüşe bakılırsa esasen kullandığınız belli uygulamalarınız vardır. Microsoft ise kullanıcılarının bu tecrübesini bir üst düzeye taşıyacak bir uygulama ile Google Play Store’larda yerini aldı: Hummingbird.

Haber Okuma Deneyiminizi Arttıracak Uygulama

Haber uygulamaları ekseriyetle editörlerce denetim edilir ve sunulacak havadisler bir insan yardımı ile hazırlanır. Microsoft’un daha önce piyasaya sürdüğü “Microsoft News” uygulaması da aynen bu biçimde çalışıyor. Lakin yeni uygulama alaka sahalarınızı yapay akıl yardımıyla seçerek, en uygun önerileri kullanıcılara sunmayı tasarlıyor.

Haber Okuma Deneyiminizi Arttıracak Uygulama

Uygulamaya Microsoft veya LinkedIn hesaplarınızı kullanarak kayıt olduktan sonra, sizden alaka sahanıza giren havadis başlıklarını seçmeniz isteniyor. Seçeceğiniz bu başlıklar size alt başlıklar da öneriyor ve burada da mecburi seçimleri yaparak, kendi listenizi meydana getiriyorsunuz. Uygulama benzer vakitte bulunduğunuz lokasyonu kullanarak, yöresel havadisleri de takip etmenize imkan sağlıyor.

Hummingbird, yapay akıl tamamen bir işleyiş düzenine sahip olması sebebiyle, ne kadar çok kullanılırsa o kadar çok veri toplayacak, doğru algoritmalar kurabilecek ve nokta atışı öneriler gerçekleştirebilecek. Şimdilik yalnızca Amerika’da kullanıma sunulan uygulama benzer vakitte yalnızca Android kullanıcılar için hizmet veriyor.

Berat KÜÇÜKŞENER Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Haber Okuma Tecrübenizi Arttıracak Microsoft’un Uygulaması: Hummingbird İçin Yorum Yap