Grup Hikayelerini Facebook Tüm Dünyaya Açıyor

Facebook, yakın vakit içerisinde grup öykülerini tüm dünyaya açmaya hazırlanıyor. Yani Snapchat benzeri bir özellik Facebook üzerinde de kullanılabilir olacak.

Yirmidört saat içerisinde büsbütün yok olacak fotoğraflar ve videolar paylaşmak son dönemde oldukça popüler oldu. Öykü ismi altında geçen bu özellik, neredeyse tüm sosyal medya uygulamaları içerisine yerleştirildi. Öncelikle Snapchat ile beraber çıkan özellik, sonrasında Instagram, Facebook, Whatsapp gibi dünyaca ünlü uygulamalara da sıçraması ile Snapchat’in kullanım kıyası belli bir kıyasta azalmaya başlamıştı. Şimdi ise Snapchat devri yavaş yavaş biterken, Facebook yine onun üzerinden bir özelliği daha kendisine ekleme hazırlığında.

Facebook Grup Hikayeleri Tüm Dünyaya Açılıyor

Facebook’un yaptığı açıklamalara göre, öykü özelliği geçtiğimiz ay içerisinde günlük üçyüz milyon dolayında kullanılmıştı. Özellikle Facebook’un eski popülerliğine sahip olmadığını göz önünde bulundurursak oldukça tesirleyici sayılara ulaşan özellik, şimdi ise yeni güncelleme ile bu şahıslar arasındaki tesirleşimi artırmayı hedefliyor.

Her ne kadar eski dönemindeki kadar popüler olmasa da hala yüz milyonlarca aktif kullanıcıya sahip Facebook, gerek getirdiği güncellemeler ile gerekse sahibi ve yöneticisi Mark Zuckerberg ile bir biçimde gündeme gelmeyi başarıyor. Bakalım şimdiki güncelleme kullanıcılar yanından nasıl reaksiyon görecek.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Grup Hikayelerini Facebook Tüm Dünyaya Açıyor İçin Yorum Yap