Google, Play Store Üzerinden İlk Android Q Güncellemesini Yayınladı

Android işletim düzeni performans ve stabilite açısından iOS ile arasındaki ayrımı her geçen gün azıcık daha kapatıyor olsa da düzen aktüellemeleri mevzusundaki ayrım belirgin bir biçimde kalmaya devam ediyor. Google, Android düzen aktüellemelerini basitleştirmek ve daha süratli yayılmasını sağlamak için yeni metotlar sınamaya devam ediyor.

Android işletim düzeninin en yeni sürümü olacak Android Q, düzen aktüellemelerini hızlandıracak ehemmiyetli bir nitelik ile beraber geliyor. Buna nazaran Android Q yüklü aygıtlar, düzen aktüellemelerini aynı bir uygulama gibi Google Play Store üzerinden alabilecekler. Bu nitelik ile alakalı ayrıntılar hala bilinmese de Google, Play Store aracılığı ile ilk düzen aktüellemesini yayınladı.

Play Store Üzerinden İlk Android Q Güncellemesi Yayınlandı

Android akıllı telefonlarda çabucak bütün uygulama aktüellemeleri Play Store üzerinden hakikatleşiyor. Düzen aktüellemeleri ise aygıt üreticisinin kendi arayüzü üzerinden hakikatleşiyor. Düzen aktüellemelerinin her aygıt için ayrı ayrı dağıtılıyor olması, kullanıcıların yeni bir Android aktüellemesi için aylarca beklemesine sebep oluyor.

Google, düzen aktüellemelerinin Play Store üzerinden yayınlanmasını muhtemel kılarak yazılım aktüellemelerini bir miktar da olsa hızlandırmayı hedefliyor. Bununla beraber Android ortamında neredeyse her üreticinin kendi arayüzü bulunuyor. Bu bollukta düzen aktüellemelerinin Play Store üzerinden yayınlanması ne kadar muhtemel olacak bekleyip göreceğiz.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Google, Play Store Üzerinden İlk Android Q Güncellemesini Yayınladı İçin Yorum Yap