Google Otomatik Tamamlama Özelliği Her Gün İkiYüz Yıllık Yazı Üretiyor

Google, 20 Nisan 2018 tarihinde bir açıklama yaptı. Yaptığı bu açıklamada, otomatik tamamlama özelliğine ilişkin kimi malumatlar verdi. Bu niteliğin, her gün takribi olarak ikiyüz senelik yazı ürettiğini açıklayan yetkililer, daha da geliştirilmesi gerekse de elde edilen verilerin son derece iyi olduğunu söyledi. Eğer Google’ın otomatik tamamlayıcısının bir günde ürettiği yazıyı yazmak isteseydik, bu yaklaşık olarak ikiyüz yılımızı alacaktı. Esasen otomatik tamamlamanın tahmin merkezli bir düzen olduğunu bildiren yetkililer, tamamlama işleminin her vakit en doğru neticeyi vermemesini buna bağlıyor.

google otomatik tamamlama ozelligi

Firma, özelliğin kusursuz olmadığını kabul ediyor. Lakin tamamlama niteliği sürekli olarak yükselen arama girişleri sayesinde aslında kendini sürekli ileriye taşıyor. Önerilen ve uygun bulunmayan kimi tahminler ile alakalı da temel bir açıklama yapan firma, eğer bir kelime girildiğinde uygun olmayan bir tamamlama tavsiyesi geliyorsa bunun nedeninin o aramanın bazı kişiler tarafından daha önceden sıklıkla yapılmış olduğunu söylüyor ve aslında bu uygun olmayan tamamlamaların bir problem olmadığını anlatıyor.

Google, tüm niteliklerini ve ürünlerini daima tasarlayan bir firma ve uygun olmayan tamamlama tavsiyeleri mevzusunda aşikar ki çok büyük bir iyileştirmeye gitmeyi düşünmüyorlar. Çünkü bunu bir yanlış olarak görmüyorlar. Düzenin işleyiş şekli düşünüldüğünde, aslında bu hatalı bir bakış açısı değil. Google bu mevzuda net bir tavır teşhir ediyor ve düzenin gelişmesi gereken mevzuların bu uygun olmayan kelimeler olmadığını müdafaa ediyor. Esasen niteliğin ne kadar kullanışlı olduğunu düşünürsek, bunu çoğu kullanıcının bir problem olarak düşünmediğini de söyleyebiliriz.

Google Otomatik Tamamlama Özelliği Her Gün İkiYüz Yıllık Yazı Üretiyor İçin Yorum Yap