Google Haritalar ile Artık Radar Noktaları Görülebilecek

Google Haritalar, belli bölgelerde hizmete girecek biçimde son derece yararlı bir yenilik kazandı. Buna nazaran Google Haritalar içerisinde ufak ikonlar aracılığıyla, sürüş sırasında nerelerde radar olduğunu görebileceksiniz.

Elbette araç kullanırken cep telefonu ile uğraşmak pek de iyi bir düşünce değil. Bu nedenle Google, sizleri sesli ihtar metoduyla da radarlara karşı ikaz edecek.  Bu nitelik şu an tüm Google Haritalar kullanıcıları için sunulmuş değil. Yalnızca Android kullanıcılarına ve de bu kullanıcıların da belli bir kesimine hizmet veriyor.

Google Haritalar ile Radar Noktaları Görülebilecek

Google, bu niteliği kullanıcılara bölge bölge sunuyor. Reddit kullanıcılarının bildiği üzere, herhangi bir biçimde bu niteliği elle açmanız da muhtemel değil. Bu manada azıcık beklemeniz gerekecek.

Ülkemizde çok ilgi görmüyor olsa da Waze isimli uygulamadan alınan bir başka ehemmiyetli nitelik de kaza ve radar raporlama oldu. Google Haritalar her ne kadar piyasanın en güvenilir harita uygulaması olsa da rakiplerinin hoş niteliklerini bir bir bünyesine eklemeye devam ediyor.

Ali VECET Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Google Haritalar ile Artık Radar Noktaları Görülebilecek İçin Yorum Yap