Google Fotoğraflar Bazı Video Formatlarına Sınırsız Depolama Hizmeti Vermeyecek

Android aygıtlarımızda bulunan ve fotoğraflarımızı yedekleyerek muhtemel bir dosya yitiği vaziyetinde yaşam kurtaran Google Fotoğraflar, desteklenmeyen video formatlarını hudutsuz bir biçimde yedekleme desteğini kullanıcılarından geri çekti. Bu haftanın başında Google, Fotoğraflar uygulamasında desteklenen formatları tekrar açıkladı.

Google Fotoğraflar Sınırsız Depolama İmkanını Artık Vermiyor

Fotoğraflar uygulamasında desteklenen video formatlarını “.mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts, and .mkv” olarak belirleyen Google, bu formatların dışındaki video dosyaları için hudutsuz depolama olanağını sağlamıyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu bu güncellemeden tesirlenmezken, ileri düzey kullanıcıların canı oldukça sıkılacak gibi duruyor.

İleri düzey kullanıcıların sıklıkla kullandığı; VOB formatı, fotoğrafların ve videoların işlenmemiş veya sıkıştırılmamış durumu olan RAW formatı dahil olmak üzere daha birçok format artık Google Fotoğraflarda yedeklenmiyor. Bu dosyaların yedeklenmesini isteyen kullanıcıların ise Google’ın ücretli bulut uygulaması Google One’ı satın alması tavsiye ediliyor.

Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

Google Fotoğraflar Bazı Video Formatlarına Sınırsız Depolama Hizmeti Vermeyecek İçin Yorum Yap