Google Chrome

Google Chrome

62.0.3202.75
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 44.90 MB
  • Tarih 2 sene Önce
  • İndirme Sayısı 165

Süratli, Yalın ve Emniyetli İnternet Tarayıcısı

5/5, Toplam: 1 kişi
Dahili Flash Player Eklenti desteği Otomatik güncelleme Hızlı sayfa yükleme

Google Chrome sayesinde webde süratli ve emniyetli bir şekilde gezinebilirsiniz

Google Chrome, web üzerinde süratli ve emniyetli biçimde gezebilmenize imkan sağlayan bedelsiz bir web tarayıcısıdır. Sahip olduğu yer alametleri, senkronizasyon seçenekleri, gizlilik seçeneği, eklenti ve tema desteği gibi pek çok bilhassa web kullanıcılarının bir numaralı tercihi olmayı başaran Google Chrome, arkasına Google‘ın da kuvvetini alarak pek çok rakibinden ayrışarak öne çıkmayı başarmıştır.

Oldukça yalın ve kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip olan tarayıcı yardımıyla web üzerinde gezerken büsbütün yaptığınız işe mihraklanabilirsiniz. Dikkatinizi dağıtabilecek bütün gereksiz şeylerden ıraklaşabilirsiniz. Bu sayede web deneyiminizi bir adım öne taşıyabilirsiniz. Ayrıca Google Chrome tema ve eklenti desteği yardımıyla, tarayıcınızı istediğiniz biçimde hususileştirme bahtına da sahipsiniz.

Hem 32 bit hem de 64 bit düzenlerle ahenkli biçimde çalışan Google Chrome, sahip olduğu değişik hususileştirme seçenekleriyle de kullanıcıların kendilerine has bir tarayıcıya sahip olabilmelerine imkan tanımaktadır. Değişik muameleler için klavye kısayolları tanımlayabileceğiniz, birden çok sekme üzerinde kolayca çalışabileceğiniz, sürükle bırak desteği sayesinde istediğiniz sekmeyi istediğiniz pencere üzerine taşıyabileceğiniz tarayıcı ile adres satırı üzerinde süratli arama yapabilir veya istediğiniz web sitelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yine tarayıcı üzerinde bulunan otomatik bitirme niteliğinin de yaşamınızı bir epey kolaylaştıracağını söylemekte yarar var. Bütün bu söz etmiş olduğum hoş niteliklerin dışında Google Chrome üzerinde bulunan yerleşik PDF okuyucu sayesinde, internet sitelerinde bulunan bütün PDF uzantılı dosyaları süratli bir biçimde görüntüleyebilirsiniz.

Gizlilik ve emniyete ehemmiyet veren kullanıcılar için de pek çok gelişmiş niteliği ve ayarı içerisinde bulundurur. Google Chrome, ziyaret etmek istediğiniz web sitelerinin güvenli olup olmadığını da sizin için denetler. Eğer ziyaret etmek istediğiniz web sitesi herhangi bir ziyanlı program içeriyor veya daha evvelden kuşkulu muameleler hakikatleştirmişse bu mevzuda sizi ikaz eder. Ziyaret ettiğiniz sitelere ilave olarak, bilgisayarınıza hızlı indirmek istediğiniz dosyalar mevzusunda da sizi ikaz eden web tarayıcısı hakikaten işini olabildiğince iyi yapmaktadır.

Web üzerinde dolaşırken arkasında herhangi bir iz bırakmak istemeyen kullanıcılar da düşünülmüş. Chrome, sahip olduğu “Gizlilik Modu” yardımıyla kullanıcılarına web üzerinde anonim bir biçimde gezinme olanağı sunar. Gizlilik modunu kullanarak yaptığınız muamelelerin herhangi bir biçimde kaydı tutulmaz ve sonrasında muamele mazinize hiçbir biçimde ulaşılamaz. Google Chrome VPN desteği sunmuyor olsa da tarayıcı üzerinde kullanabileceğiniz resmi eklentiler ile bu açığı kapatabilmenize müsaade ediyor.

Tarayıcının sahip olduğu en hoş niteliklerden bir tanesi de kuşkusuz ki gelişmiş senkronizasyon nitelikleridir. Web tarayıcısı üzerinde bulunan senkronizasyon niteliği sayesinde, Google hesabınızla seans açarak yaptığınız bütün muameleleri hesabınızla ilişkilendirebilirsiniz. Daha sonra değişik bir bilgisayardan seans açarak kaldığınız yerden işlerinize kolaylıkla devam edebilirsiniz.

Devamlı olarak geliştirilerek daha süratli ve emniyetli duruma gelen Google Chrome aktüelleme seçeneklerini de kullanıcılarına otomatik olarak sunmaktadır. Herhangi yeni bir aktüelleme gelmesi vaziyetinde sizi otomatik olarak ikaz eder. Tarayıcı, devamlı olarak en stabil çalışan versiyona geçiş yapmanızı kolaylaştırır.

Netice olarak web tecrübenizi bir adım öne taşımak istiyorsanız Google Chrome’u kesinlikle sınamanızı tavsiye ederiz. Google Chrome’a seçenek olarak kullanabileceğiniz bir tarayıcıya gereksiniminiz varsa da Opera deneyebilirsiniz.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Google Chrome İçin Yorum Yap