GOM Player

GOM Player

2.3.12.5268
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Win8, Win7, Vista, WinXP,
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 26.87 MB
  • Tarih 1 hafta Önce
  • İndirme Sayısı 202

Video ve Ses Dosyalarınızı Oynatmak İçin Kullanabileceğiniz Şık ve Kullanışlı Bir Oynatıcı

5/5, Toplam: 1 kişi
Skin (Kaplama) desteği Codecler dahil geliyor Codec arama seçenekleri

GOM Player, PC kullanıcılarının harddisklerinde yer alan bütün video ve ses dosyalarını kolaylıkla oynatabilmeleri için tasarlanmış olan beleş bir medya oynatıcıdır. Piyasada yer alan bütün popüler ses ve video dosyası uzantılarını destekleyen ve sorunsuz bir şekilde oynatan GOM Player içerisinde yer alan codec motoru sayesinde, kullanıcıların ilaveten bir codec paketi indirmelerine gerek kalmaz.

Yeterince kolay bir kurulum evresinin ardından, varsayılan medya oynatıcı olarak bu yazılımı kullanmak isteyip istemedikleri kullanıcılara sorulur. Ayrıca GOM Player yardımıyla oynatmak istediğiniz dosyaları seçme şansı da size verilir. Kısa sürede tamamlanan kurulum muamelesinin ardından yazılımı ilk defa çalıştırdığınız zaman, karşınıza gelen medya performansınızı artırmaya yönelik olarak hazırlanan yapılandırma ayarlarını bir sefere mahsus belirlemeniz gerekiyor.

Yazılımı ilk defa kullanıyor bile olsanız, sahip olduğu kullanıcı arkadaşı ve kolay uzlaşılır arayüzü sayesinde hiçbir zorluk çekmeyeceğinizi söyleyebilirim. Zaten daha evvel bir medya oynatıcı kullandıysanız, GOM Player’ın arayüzüne de çok tez alışacaksınız. GOM Player’ın kullanıcı arayüzü üzerine sağ klik tıklayarak açacağınız menü yardımıyla yazılımın sahip olduğu pek çok fonksiyona doğrudan ulaşabilirsiniz. Ayrıca medya oynatıcının alt bölümünde yer alan denetim düğmeleri yardımıyla ses ve video dosyalarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz. Bütün bunların dışında GOM Player’ın kullanıcılara sunduğu bir yararlı nitelik de tema desteğidir. Bu sayede medya oynatıcınızı istediğiniz şekilde özelleştirebilir ve GOM Player’ı en beğendiğiniz temayı seçerek kullanabilirsiniz. Deneyimlerim sırasında herhangi bir donma, takılma veya çökme gibi bir sorunla karşılaşmadığım GOM Player, bütün medya formatlarını problemsiz şekilde oynatıyor.

Oynatma muameleleri sırasında bilgisayarın umumi performansını asla tesirlemeden çalışıyor.  AVI, MPEG, DAT, WMV, ASF, ASX, MP4, MKV gibi medya formatlarının tamamını ve daha fazlasını destekleyen yazılım, ayrıca ilerlemiş bir altyazı desteğine de sahiptir. SMI, SRT, RT, SUB ve henüz pek çok altyazı formatını sorunsuz şekilde çalıştıran yazılım, altyazıları istediğiniz şekilde özelleştirmenize de olanak tanımaktadır. Öyle ki videolarınız ve altyazılarınız arasında herhangi bir senkron kayması varsa, bunu bile bu yazılım ile kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Kendi çalma listelerinizi hazırlayabileceğiniz, altyazılarınızı istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz, ekolayzır ayarlarını yapabileceğiniz, video ayarlarını özelleştirebileceğiniz ve daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Beleş ve güçlü bir medya oynatıcıya gereksinim duyuyorsanız bu yazılımı kesinlikle sınamalısınız.

Kurulum işlemlerinde araç çubuğu kurma, anasayfanızı değiştirme vs. gibi seçenekler sunar. Seçerek ilerleyiniz.
Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

GOM Player” İçin Bir Cevap

GOM Player İçin Yorum Yap