Flickr, Tüm Kullanıcılarının CC Lisanslı Resimlerini Koruyacak

Flickr, Creative Commons lisansı altında, ortama yüklenen resimleri korumak için fazladan tedbirler alıyor. Ortam, 12 Mart’ta bedava kullanıcıları için tasarladığı yeni siyasetini kullanıma sunacak. Gelecek olan yeni bilhassa beraber bedava kullanıcılar en fazla bin fotoğrafı kaydedebilecekler. Lakin bunların için CC lisanslı fotoğraflar dahil olmayacaktı.

Flickr'dan Lisans Değişikliği Hamlesi Geldi

Ürün Başkan Yardımcısı Andrew Stalden yaptığı izahda, ortamın bütün CC lisanslı fotoğrafların dokunulmazlığının kaldıracağını söyledi. Ayrıca Flickr, yeni bedava tabaka siyasetinden katiyen tesirlenmemelerini sağlamak için ölen azaların sahip olduğu hesapları da tertipleyecek. Kullanıcının Pro azalığının müddeti dolsa bile, herkese açık olan muhtevaları “anma” hesabında kalmaya devam edecek.

Ayrıca kullanıcılarda, hiç kimsenin devralmadığı ve korunması gereken hesapları ortama bildirebilecek. Lisans değişikliği aracında da değişiklik yapılan Flickr’da bundan sonra kullanıcılar, muhtevalarının lisanslarını istedikleri vakit başkalaştırabilecekler.

Hasan ÇÖDEK Hakkında

1983 Giresun doğumlu, Elektrik - Elektronik Mühendisi ve HizliinDir.Com Kurucusu

Flickr, Tüm Kullanıcılarının CC Lisanslı Resimlerini Koruyacak İçin Yorum Yap