Facebook’tan Bir Yıllığına Uzaklaşmak İçin Kaç Para Talep Edersiniz?

Sosyal medya, günümüzde hakikat bir bağımlılık haline gelmiş vaziyette. Öyle ki kimi kullanıcılar sosyal medyada daha fazla takılmak için uykusuz kalmayı dahi göze alıyor. Peki bu karşı konulamaz bağımlılıktan para karşılığı ıraklaşmayı kabul eder miydiniz?

PLOS ONE adlı mecmuada yayınlanan araştırmada katılımcılar, dünyanın en büyük sosyal medya ortamı Facebook’tan ıraklaşmak için ne kadar para isteyeceklerini cevapladılar. Katılımcılar, suali açık uçlu olarak cevapladılar ve neticeler son derece ilginçti.

Araştırmaya nazaran ortalama bir insan, Facebook’tan bir saat ıraklaşmak için 1.84 dolar (10,07 TL); üç gün ıraklaşmak için 15.73 dolar (86,09 TL); bir hafta ıraklaşmak için 38.83 dolar (212,52 TL); bir sene ıraklaşmak için ise tam 1000 dolar (5.469,74 TL) talep ediyorlar.

Facebook’un bilhassa geçtiğimiz sene ortaya çıkan skandallardan sonra popülerliğini yitirmeye başladığı bir hakikat. Lakin yine de hala sosyal medyanın kralı mevkisinde bulunuyor ve dünyanın en tanınmış mobil uygulamalarından Instagram ile WhatsApp’ı da elinde tutuyor.

Facebook’a eskisi kadar sık girmesek de telefonumuzda her zaman bulundurmaya ve hesabımızı denetim etmeye devam ediyoruz. Aşağıdaki araştırmaya katılarak Facebook’un sizin için ne kadar değerli olduğunu gösterebilirsiniz.

Coşkun Bahtiyar AZİZOĞLU Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Facebook’tan Bir Yıllığına Uzaklaşmak İçin Kaç Para Talep Edersiniz? İçin Yorum Yap