Eşit Sözlük

Eşit Sözlük

1.4
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi iPhone (OS), iPad (OS)
  • Dil Türkçe
  • Üretici
  • Boyut 8.80 MB
  • Tarih 1 sene Önce
  • İndirme Sayısı 29

iOS İşletim Düzenine Sahip Cihazlarda Kullanılabilen, Çeşidiyet Ayrımcılığı Üzerine Mihraklanan Bir Çeşit Sözlük Uygulaması.

4.5/5, Toplam: 1 kişi

Eşit Sözlük, iPhone ve iPad gibi iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabilen bir sözlük uygulaması.

Arçelik firmasınca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hasebiyle duyarlılık yaratmak için tasarlanan uygulama, Türkçede kullanılan ve çeşidiyet ayrımı içeren kelimelerin yerine, yeni kelimeler öneren bir lügat. Adam gibi adam kullanımının yerine düzgün insan stilinde teklifler yapan ve son derece geniş bir lügat dağarcığı bulunan akıllı telefon uygulaması, artık dilimize yerleşmiş kelimelerin büsbütün ortadan kalkarak, yeni kullanımların tercih edilmesi için tasarlanmış vaziyette.

Eşit Sözlük ile Eşitle tasarısı kapsamında Dil Şürçecek, Eşit Sözlük Eşitleyecek sloganıyla ortaya çıkan bu uygulamayı, Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer  “Toplumsal çeşidiyet denkliğini sağlayabilmek için kurumsal kültürümüzü dönüştürürken, çareye yaklaşmanın ehemmiyetli bir parçasının kullandığımız dil olduğunu gördük. Teknolojinin kuvvetini içtimai denkliği sağlama yolundaki istikrarlılığımızla bir araya getirerek “Eşit Sözlük ile Eşitle” tasarısını geliştirdik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cemiyette ve iş yaşamında bayanı kuvvetlendiren tasarılarımızı önceliklendirerek, inovatif ve değer yaratan çalışmaları yaşama geçirmeye devam edeceğiz” biçiminde tanımlandı.

Doğrudan telefonların klavyesine bağlanarak çalışan ve bu yolla herhangi bir mesaj veya not yazarken, tekliflerini çabucak önünüze getiren bu uygulama, kullanıcılardan da iyi not almayı başardı.

Coşkun Bahtiyar AZİZOĞLU Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Eşit Sözlük İçin Yorum Yap