Dünyada Yalnızca 12 Kişinin Sahip Olduğu Ödülü, Türk Bilim İnsanı Kazandı

Yapmış olduğu çalışmalarla dünya çapında sesini duyurmayı başaran, İstanbul Tıp Fakültesi Dahili Tıp Biİlimleri Bölümü, İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever’in kazandığı ödül, 2019 yılı içerisinde kendisine takdim edilecek.

Sadece  Kişinin Kazanabildiği Ödül Türk Bilim İnsanının

2019 senesinde, Avustralya’da yapılacak olan Dünya Nefroloji Kongresi’ne davet edilen ilim insanı, Akut Böbrek Yetmezliği üzerine yaptığı çalışmalarla ismini duyurmuştu. Prof. Dr. Sever ayrıca Crush Sendromu olarak da bilindik, çarpmalara ve ezilmelere dayalı, tabii yıkımlar gibi olaylardan sonra sıkça görülen mahsur kalma ve uzun süreli sıkışma neticesi oluşan ciddi doku zedelenmelerine karşı yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. İlim insanı, bu mevzularda pek çok seminer ve eğitime de davet ediliyor.

Sadece  Kişinin Kazanabildiği Ödül Türk Bilim İnsanının

Alanında en itibarlı ödüller arasında bulunan ve bugüne kadar yalnızca oniki ilim insanının almaya hak kazandığı Bywater Awards ödülünü hak eden Prof. Dr. Sever’in bu muvaffakiyeti, ülkemizde yaşayan ilim aşıklarını yüreklendirip göğsümüzü kabartıyor.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Dünyada Yalnızca 12 Kişinin Sahip Olduğu Ödülü, Türk Bilim İnsanı Kazandı İçin Yorum Yap