CompactGUI

CompactGUI

1.3.5.1
Editörün Puanı

Virüs Testi

Temiz

Yorum Yap

  • Lisans Ücretsiz
  • İşletim Sistemi Windows
  • Dil İngilizce
  • Üretici
  • Boyut 1.00 MB
  • Tarih 2 sene Önce
  • İndirme Sayısı 42

CompactGUI, Oyun Dosyası Boyutu Küçültme İşini Rahatlıkla Hakikatleştirebilmenize Yardımcı Olan Bir Dosya Sıkıştırma Aracıdır.

5/5, Toplam: 1 kişi

CompactGUI eğer Windows 10 işletim düzenine sahipseniz ve pc ‘nizde oyunları barındıracağınız yer bulmakta zorluk yaşıyorsanız son derece işinize yarayacak. Oyun dosyası boyutu küçültme işini çabuk bir biçimde gerçekleştirebilen bir dosya sıkıştırma aracıdır.

Günümüzde bilgisayar oyunları otuz gigabyte ‘dan büyük dosya boyutlarıyla gelmeye başladılar. Bu vaziyetin neticesi olarak bir kaç tane oyun yüklediğimizde durağan disklerimiz ve SSD disklerimiz kısa müddet içinde dolabiliyor. Yeni oyun yüklemek için de haliyle mevcut yüklü oyunları silmeniz gerekiyor. Bu program ise oyunlarınızın dosya boyutunu küçülterek size ilave depolama alanı kazandırabiliyor.

Açık kaynak kodlu ve büsbütün bedava olarak kullanabileceğiniz bir program olan CompactGUI, aslında Windows 10 ile beraber gelen ve emir satırı üzerinden kullanılabilen compact.exe emrinin görsel bir arayüze dönüştürülmüş halidir. Bu yöntem asıl olarak klasörlerin sıkıştırılarak doysa boyutlarının küçültülmesini ve hissedilir bir performans yitiği olmadan açılmasına olanak veriyor. Bu yazılım, Winrar ve Winzip gibi programlardan değişik bir algoritma ile çalışıyor. Dosyalara ulaşabilmek için öncelikle dosyaları açmanız gerekmiyor. Bu muamele gerçek vakitli olarak yapılıyor. Bu süreçte hissedilir bir performans yitiği yaşatmamaktadır. Güncel bir muameleci ve CompactGUI ile sıkıştırılan klasörler, sıkıştırılmamış durumlarıyla çabucak benzer vakitte açılıyorlar.

CompactGUI, her klasörde benzer neticeyi vermemekle beraber, dosya boyutunu yüzde atmışa kadar küçültebiliyor. CompactGUI, Adobe Photoshop gibi yüksek boyutlu yazılımların dosya boyutlarını da küçültebiliyor.

Berat KÜÇÜKŞENER Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

CompactGUI İçin Yorum Yap