Çok Büyük Bir Kayıp Yaşayan Bitcoin, Eski Değerine Dönebilecek mi?

Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto, yarattığı kripto parayla sanki yeni bir piyasanın oluşumuna öncülük etti. Zengin olma düşü kuranların, yakın geçmişe kadar en dayanıklı kale olarak gördüğü Bitcoin, yaptığı rüya gibi başlangıçtan sonra bugünlerde yatırımcılarını düş kırıklığına uğratıyor.

Bitcoin, Eski Günlerine Dönebilecek mi

Fiyatının doruğa ulaştığı vakitlerde Bitcoin, dünya umuminde çok yüksek bir popülarite yakalamıştı. Güvenli, randımanlı ve özgür bir ödeme düzeni vadeden kripto para, kanun dışı çalışmaların da ödeme düzeni haline gelmişti. 

Bitcoin, birçok sahada varlığını hissettirerek büyük değişimlere sahne olmuştu. 2011 yılında yaşanan Bitcoin hücumunda ‘George Clooney’ takma adını kullanan bir hacker, o dönemin havadislerinde başlıkları süslemişti. Hindistan’da yapılan bir düğünde güvey ve gelin, düğüne gelenlerden Bitcoin takmalarını istemişlerdi. Kimilerine göre Bitcoin, tüm para birimlerini yer yüzünden silip tek başına egemenliği sağlayacaktı, kimine göre de Bitcoin, patlamaya hazır bir balondu.

Bitcoin’in yakaladığı popülerlik, ona benzer para birimlerinin oluşmasına neden oldu. Kripto para piyasası, seneler içinde büyük bir büyüme gösterdi. Lakin dijital paralar artık eskisi kadar değerli değiller. Herhangi bir kripto para alım veya satım ortamında kripto parçaların senelere göre hareketine bakıldığında, son dönemde büyük bir düşüş gözleniyor.

Bitcoin ve diğer kripto parçaların bu düşüşü durdurup tekrar eski günlerine dönüp dönemeyecekleri büyük kaygı mevzusu. Mütehassıslara göre kripto para piyasasında bir süre daha dalgalanmalar yaşanacak. Lakin ardından fiyatlar tekrar yükselişe geçecek.

Son dönemde birçok eski Bitcoin veritabanı yöneticisinin, ‘Blockchain mütehassısı’ önadıyla kimi yatırımcılara hizmet vermeye başlaması, diğer yatırımcılara karşı bir dezavantaj sağlasa da Bitcoin için yaşanan bu sallantılı süreçten sonra hala ışık var gibi görünüyor. 

Ali VECET Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Çok Büyük Bir Kayıp Yaşayan Bitcoin, Eski Değerine Dönebilecek mi? İçin Yorum Yap