Chromium Tabanlı Microsoft Edge’den Efsane 4K Hamlesi ile Chrome Tahtından mı Oluyor?

Uzun vakittir beklenen ve yaptıkları çıkışlarla dikkatleri üzerine çeken Microsoft ekibi, Edge’in Chromium tabanlı olacağını duyurmuştu. Uygulamanın sızdırılan son versiyonunda ise Chromium tabanını kullanan diğer tarayıcıların tersine Netflix’i 4K çözünürlükte destekleyeceği ortaya çıktı. Chromium tabanlı Microsoft Edge hem PlayReady hem de Widevine DRM teknolojilerini destekleyecek. Microsoft Edge yalnızca Windows değil macOS gibi düzen ortamlarına da sürülecek. Ancak buradaki ehemmiyetli ayrıntı, PlayReady niteliğinin yalnızca Microsoft Windows 10 kullanıcılarına hususi olarak sunulması.

Buradan uzlaşılacağı üzere Microsoft zekice bir atılım ile Netflix’in 4K çözünürlüğünü yalnızca Microsoft Windows 10 kullanıcılarına sunacak. Bilinen üzere Netflix, Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcılarında çözünürlüğü 720p hudutlamış vaziyette. Buna karşın kullanıcılar üçüncü parti yazılımlar kullanarak 1080p çözünürlüğüne erişebiliyorlar.

Chromium tabanlı Microsoft Edge’in şu an için bir rakibi yok. Lakin seçenek olarak Microsoft dükkanında bulunan Netflix uygulaması kullanılarak 4K çözünürlük elde edilebilir.

Ali VECET Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Chromium Tabanlı Microsoft Edge’den Efsane 4K Hamlesi ile Chrome Tahtından mı Oluyor? İçin Yorum Yap