Battlefield V Güncellemesi Grafik Seviyesini Çok Yükseltecek

Nvidia’nın RTX destekli GeForce RTX 2070, RTX 2080 ve 2080 Ti ekran kartlarının gerçek vakitli ışın izleme teknolojisini destekleyen ilk oyun olan Battlefield V, kullanıcıların beğenilerini toplamıştı. Nvidia’nın gerçek vakitli ışın izleme teknolojisinin çabucak her oyunda RTX ekran kartları ile desteklenmesi ise bu teknolojinin en becerikli noktalarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Battlefield V, RTX İçin Güncelleme Alacak

Kullanıcılar RTX teknolojisinin getirilerini beğenirken, RTX özelliği açıldıktan sonra oyunlarda yaşadıkları ciddi performans düşüşü nedeniyle düş kırıklığına uğradılar. Bunun üzerine Nvidia ve EA, hissedar bir çalışmayla DirectX ışın izleme teknolojisinin Battlefield V’teki performansını yüzde elli kıyasında artıracak bir güncelleme yayınlayacaklarını duyurdular ve bu güncellemenin oyuna tesirini gösteren bir videoyu yayınladılar.

Videoda da görüldüğü gibi benzer sahnede, güncelleme öncesi ondokuz olan FPS değeri, güncelleme sonrası atmışsekiz FPS değerine kadar çıkmakta. Çizgelerin daha keskin, uzlaşılabilir ve ayrıntılı olması ise Nvidia ve EA’in oldukça becerikli bir güncelleme ile çıkagelecekleri manasına geliyor. Güncelleme ile oyuna eklenecekler ise şu biçimde;

  • DirectX ışın izleme ile oyun çalıştırılırken kararlılıkta iyileştirmeleri yapıldı.
  • Işın izleme teknolojisinin farklı niteliklerinin performansı geliştirildi.
  • Yaprak ve bitki örtüsü için ışın izleme performansı geliştirildi.
  • Işın izleme kalitesini artırmak için, müsait olduğunda, çerçevelendirme arabelleğini kullanma eklendi.
  • Orta grafik kalitesinin uygulanmaması problemi çözüldü.

Nvidia ve EA’nın bu güncellemesi 4 Aralık tarihinde Nvidia’nın yeni Game Ready GeForce sürücüsünün ve Battlefield V: Tides of War Bölüm 1: Overture güncellemesinin yayınlanması ile oyuncularla biraraya gelecek. Eğer ki Battlefield V’in performansından hoşnut değilseniz, güncellemeden sonra oyuna bir daha göz atmanızı tavsiye ederiz.

Battlefield V Güncellemesi Grafik Seviyesini Çok Yükseltecek İçin Yorum Yap