Ay’ın Elli Bin Fotoğraftan Oluşan 81 MP’lik Fotoğrafı

Uzayın fotoğraflarını çekmek, gök cisimlerinin net görüntülerini yakalamak için çok pahalı ekipmanlar gerektiği düşünülür. Yeterince tahammüllü insanların daha kolay ekipmanlar ile de son derece güzel fotoğraflar ortaya çıkarabilmesi muhtemel oluyor.

ABD’nin Sacramento kentinde yaşayan Andrew McCarthy, Sony a7 II aynasız kamerası ve 250 dolarlık Astro kamerası ZWO ASI224MC’yi kullanarak Ay’ın fotoğraflarını çekti.

Ay’ın aydınlık kısmının photoshop’ta bir araya getirilmiş yirmibeş kareden meydana geldiğini belirten artist, her bir karenin ZWO ile çekilmiş 2000 görselin en iyi yarısı kullanılarak meydana getirildiğini söyledi.

Yıldızları ve Ay’ın karanlık bölümünü fotoğraflamak için ise Sony a7 II kullanıldı. Artist, karanlık yanın onüç kareden meydana geldiğini ve her karede elli fotoğraf kullanıldığını belirtti. Yıldızlar da Sony ile yapılan elli çekimin ardından fotoğraf için hazır duruma geldi.

Bu görsel yığınları bir yazılım yardımıyla bir araya getirildi ve McCarthy, ortaya çıkan görselleri photoshop yardımıyla tek parça haline getirdi.

Sanatçının çalışmalarını Instagram hesabı @cosmic_backgroundda bulmak muhtemel.

Berat KÜÇÜKŞENER Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Ay’ın Elli Bin Fotoğraftan Oluşan 81 MP’lik Fotoğrafı İçin Yorum Yap