Asha Markasını HMD Global Satın Aldı

Nokia markalı telefonların üretimini yapan HMD Global, bir yılı geride bırakan seyahatinde becerikli olarak değerlendirilebilecek bir performans gösterdi. Lakin bu başarı, firma için kafi değil gibi görünüyor. Firma Asha markasını satın alarak daha fazla amacının olduğunu gösterdi.

“Asha” adı, cep telefonu pazarını yakından takip edenlerin aşikar olduğu bir marka. Söz mevzusu marka, Nokia’nın aygıtlar ve Servisler birimini Microsoft’a satışından evvel Nokia’ya aitti. Microsoft, Nokia’nın aygıt birimini satın alarak Lumia ile beraber Asha markasının da sahibi olmuştu.

hmd global asha markasi ticari hak

HMD Global cephesinden henüz mevzuya dair resmi bir izah gelmiş değil. Hasebiyle Asha markasının HMD Global’e nasıl geçtiği bilinmiyor. Yine de, Finli firmanın bunun için Microsoft ile masaya oturup uzlaştığını söylemek doğru olur.

Asha markasını kullanırken vaktinde Nokia’nın uyguladığı taktiklerden  faydalanabilir. Firmanın Asha markasını giriş düzeyinde veya orta segmentte mevkilendiren ve aşikar pazarları hedefleyen aygıtlar için kullanması afallatıcı olmayacaktır. Yine de, bu mevzuda izlenecek taktik hakkında düşünce sahibi olmak için firma tarafından bir izah duymak gerekiyor.

Berat KÜÇÜKŞENER Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Asha Markasını HMD Global Satın Aldı İçin Yorum Yap