App Store’da, Kullanıcıları Dolandıran Bir Uygulama Bulundu

App Store, bünyesinde sığındırdığı uygulamaların güvenliğinden de mesul ve hatta Apple’ın App Store’la alakalı en büyük kozu ‘kullanıcıların gizliliği ve güvenliği’. Lakin aşikar ki App Store bu mevzuda yeterince müşkülpesent davranmıyor. Çünkü vakit vakit kullanıcıları zor vaziyette bırakan uygulamalar oluyor.

Touch ID Kullanarak Kullanıcıları Dolandıran Uygulama

Gelen son havadis ise uygulama içi satın alma yolu ile kullanıcıları tehdit eden bir uygulamaya ilişkin. Heart Rate Measurement isimli bir yürek ritmi ölçüm uygulaması, kullanıcılara Touch ID kullanarak parmak ucundan yürek atış sürati ölçmeyi vadediyor. Lakin işin iç yüzü hiç de böyle değil. Kullanım sırasında uygulama ekranı kararıyor ve Touch ID kullanarak, şahsa ayrım ettirmeden 89.99 dolarlık bir ödeme alıyor.

Benzer uygulamaların App Store’da çok değişik çeşitlerde çokça bulunduğunu düşünürsek, Apple’ın özellikle uygulama içi satın alma mevzusunda ciddi güncellemeler yapması ve kullanıcıları tehdit etmemek için uygulamaları daha sıkı denetlemesi gerekiyor gibi görünüyor. Uygulama marketten kaldırılmış vaziyette. Lakin her ihtimale karşı hızlı indirdiğiniz tüm uygulamaları kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

App Store’da, Kullanıcıları Dolandıran Bir Uygulama Bulundu İçin Yorum Yap