Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken Yedi Önemli Yenilik

Android Q’nun gelmesine fazla bir müddet kalmadı. İsminin ne olacağı hakkında henüz bir malumat olmasa da, Pixel telefonlarda yayınlanan beta versiyonu sağolsun pek çok malumat elde edildi. Havadisimizde, Android Q’nun getireceği ehemmiyetli yedi değişiklikten söz edeceğiz.

Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken  Önemli Yenilik

Android Q sayesinde, bağlı olduğunuz Wi-Fi ağına başka bir aygıttan bağlanmak istediğinizde bunu yalnızca bir QR kod okutarak yapabileceksiniz. Yanında birden fazla aygıt taşıyan insanlar için son derece ehemmiyetli bir aktüelleme. Çünkü her defasında aynı şifreyi girmek, özellikle bir de parola uzunsa hakikaten can sıkıcı olabiliyor.

Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken  Önemli Yenilik

Google’ın yayınladığı blog postuna göre, mevkinizi öğrenmek isteyen uygulamalar için ekranda artık yeni bir kutucuk belirecek. Bu kutucukta, uygulamanın ne vakit mevkinize erişip erişemeyeceğini seçebiliyorsunuz.

Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken  Önemli Yenilik

Apple’ın uzun müddet evvel getirdiği ekran kaydetme niteliği, kullanıcıların bir epey beğenisini toplamıştı. Google’ın bu aktüellemeyi getirmesi her ne kadar iyi olsa da, bizce azıcık geç kalınmış bir hareket.

Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken  Önemli Yenilik

Galaxy Fold ve Huawei Mate X’in piyasaya bomba gibi düşmesinin ardından, Android Q çoklu ekranlar için optimizasyon ile geliyor.

Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken  Önemli Yenilik

Android Q sayesinde, telefonunuzu dış bir görüntü kaynağına bağladığınız vakit masaüstü moduna geçeceksiniz. Birden fazla uygulamayı benzer anda pencereler açarak kullanmanız muhtemel olacak. Samsung DeX ile rastlaştırıldığında azıcık zayıf kalıyor. Lakin henüz beta versiyonunda olduğundan, gelecek aktüellemeler ile daha iyi duruma geleceğini tahmin ediyoruz.

Android kullanıcılarının belki de en çok beklediği nitelik buydu. Yine de fazla sevinmeyin çünkü beta versiyonunda henüz kendiliğinden aktif değil. Android Q versiyonunun veri madenciliğini yapan XDA Developers ekibinin bulduğu kod yığınından sonra aktifleştirebildikleri gece modu, henüz tam olarak kullanıma uygun değil.

Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken  Önemli Yenilik

Karanlık modun gelmesine daha var. Lakin hususileştirilebilen arayüz şu anda beta sürmünde mevcut. Karanlık mod kadar olmasa da bu da kullanıcıların beklediği niteliklerden biriydi. İstikbalde daha fazla renk eklenir mi, göreceğiz.

Android Q ile gelecek ehemmiyetli yedi niteliği pay ettiğimiz havadisimizin sonuna geldik.

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Android Q Hakkında Bilmeniz Gereken Yedi Önemli Yenilik İçin Yorum Yap