Amazon Prime Abonelikleri Tuhaf Bir Biçimde Askıya Alınan Kullanıcılar Amazon’a Çok Sinirli

Geçtiğimiz günlerde her ay üyelikleri için düzenli ödeme yapan bir çok Amazon Prime üyesinin hesapları bilinmeyen bir biçimde askıya alındı. İşin daha da acayip olan tarafı, Amazon firması bir çok üyesinin hesaplarının askıya alınması ile alakalı henüz bir açıklama yapmadı.

Yaşadıkları problem hakkında sosyal ağlarda sedalarını yükselten Amazon Prime üyeleri, Kindle ve Fire TV de dahil olmak üzere Amazon Prime üyelerinin yararlandıkları hiç bir hizmetten yararlanamadıklarını belirttiler.

amazon premium uyelikleri garip bir sekilde iptal edilen kullanicilardan amazon a ofke patlamasi

Söz mevzusu problemi yaşayan Amazon Prime üyelerinden biri, Business Insider ‘a yaptığı beyanda Amazon ile telefonda saatlerce zaman geçirdiğini, hiçbir özelliği paylaşmadığı durumda Amazon’un ön inceleme siyasetini ihlal etmekle suçlandığını belirtti.

Kapalı bir Facebook grubunda problemi tartışan Amazon Prime üyelerinden kimileri firmanın ön izleme siyasetini ihlal ettiğini söylese de büyük bir çoğunluk, herhangi bir siyaset ihlali yapmadığını ve haksızlığa uğradığını söyledi.

Twitter hesaplarından yapılan bir kaç yorumu sizlerle paylaşalım :

 

”Amazon hiçbir uyarıda bulunmadan üyeliğimi askıya aldı. 2006 senesinden bu yana Amazon’a üyeydim ve harika bir müşteriyim. Hesabımda GC kredisi ve bir çok kitap var. Kitaplara ve filmlere erişimi kaybedeceğim için kaygılıyım.”

”2006 senesinden bu yana sadakatli bir kullanıcı olmama karşın yüzbir dolarlık ödemeyi yaptıktan sonra Amazon üyeliğim askıya alındı. Beş gün geçmesine karşın Amazon hala bir açıklama yapmadı. Bu hakikaten çok akıllıca.”

“Ben yalnızca muhabbet hakkında konuştum. Hesabım askıya alındı. Lakin neyi ihlal ettiğimi söylemiyorlar. Ben satıcıların sağladığı iskonto kodunu kullandım. Tümü bu kadar. Amazon ise ödemeyi yaptıktan 2 gün sonra hesabımı askıya aldı. Hiç mesut değilim.”

Sinem ÇÖDEK Hakkında

HizliinDir.Com Editörü

Amazon Prime Abonelikleri Tuhaf Bir Biçimde Askıya Alınan Kullanıcılar Amazon’a Çok Sinirli İçin Yorum Yap