Amazon Kuryesi Çok Fena Yakalandı

Amazon firmasının Türkiye’de resmi olarak çalışmaya başlaması için sayılı günler kaldı. Çevrimiçi alışveriş mevzusunda dünyanın en büyük alışveriş yeri olan Amazon, sadece sattığı ürünlerle değil taşıma niteliğiyle de değişikliklerini gösteriyor. Her gün binlerce belki de milyonlarca ürünün satıldığı Amazon, bu ürünleri büyük bir müşkülpesentlikle müşterilerine ulaştırmaya çalışıyor.

amazon kuryesi cok fena yakalandi

Ortaya çıkan son görüntüler ise bunun tersini bizlere gösteriyor. Güvenlik kameralarının bulunduğu bir eve Amazon’dan satın alınan bir ürün getiren kurye, bu ürünün içinde ne olduğunu umursamadan evin ikinci katına atmaya çalışıyor. Kargo atmak istenilen kata ulaşamıyor ve yere düşüyor. Kurye ürünü bir kere daha fırlatıyor. İkinci sınamasında maksadına ulaşan kurye, itinasız davranışından ötürü Amazon’un reaksiyon görmesine neden oldu.

Oakland, Kaliforniya’da Artem Russakovskii’ye gönderilen bir kargo sonrasında ortaya çıkan bu görüntüler, kuryenin ne kadar itinasız olduğunu herkese gösteriyor. Evin zilini çalarak bir kat yukarı çıkmak yerine evin balkonuna basket atar gibi içinde ne olduğu aşikar olmayan paketi fırlatan insanın görevinden ıraklaştırılıp ıraklaştırılmadığı şu anda bilinmiyor.

Russakovskii’nin bu görüntüleri YouTube’da paylaşmasından sonra bir Amazon sözcüsü, “Kargo hizmeti için sunduğumuz yüksek standartları yansıtmıyor. Hizmet sağlayıcısıyla görüştük ve müşteriyle iletişime geçerek mecburi adımları attık” dedi.Russakovskii de, Amazon’un kendisine promosyon kredisi önerdiğini ve bir daha böyle bir hadisenin yaşanmayacağının sözünü verdiğini söyledi. Amazon, ülkemizdeki şirketlerin yaptığı gibi taşımacılık hizmeti yapan şirketlerle uzlaşıyor. Bu yüzden taşımacılık hizmetinin niteliğinde doğrudan denetim yapma olanağı bulamıyor.

Kargo hizmetleri, dünyanın bir çok ülkesinde gülünç görüntülere neden olabiliyor. Geçtiğimiz yıllarda bir FedEx çalışanı, Samsung monitörünü bahçe çitlerinin üzerinden içeriye doğru atarak gündem olmuştu. Bunun haricinde bir USPS sürücüsü fazla yürümemek için arabayı evin bahçesine kadar sokarak isminden bahsettirmeyi başarmıştı. Güvenlik kameralarının yakaladığı bu görüntüler, kargo firmalarının ne kadar itinasız hareket edebileceğini gösteriyor.

Türkiye’de de kimi kargo çalışanları adrese ulaşıp zile basmamasına karşın zile basmış gibi bir tutanak tutarak kargoyu şubeden almanızı isteyebiliyor. Dünyanın her yerinde çeşitli hadiselerle gündeme gelen kargo firmaları, önümüzdeki senelerde drone gibi teknolojilere geçerek insan yanlışını en aza hızlıca indirmeyi hedefliyor.

Amazon Kuryesi Çok Fena Yakalandı İçin Yorum Yap